Świetlica- uczy- bawi- rozwija

Jesteś tu: Strona główna » Świetlica » Świetlica- uczy- bawi- rozwija

Świetlica- uczy- bawi- rozwija

Świetlica szkolna od nowego roku szkolnego 2014/2015 otrzymała dodatkowe pomieszczenie obok sali świetlicowej. Oba pomieszczenia w czasie wakacji zostały odnowione. Zakupione zostały meble,  wykładzina, pufy, materac i sprzęt sportowy. Pomieszczenia są dostosowane do potrzeb dzieci sześcioletnich i starszych. Elementami wspomagającymi pracę dydaktyczną są układanki planszowe, gry, zabawki, puzzle, klocki różnego rodzaju, książki.

Organizując salkę zabaw stworzono bezpieczne i przyjazne warunki do prowadzenia zajęć świetlicowych. Salka zabezpieczyła potrzeby ruchowe i rozdzieliła funkcjonalność części zabawowej i rekreacyjnej od części edukacyjnej. Znajdujące się na salce piłki, skakanki, kółka hula-hop, woreczki pozwalają na wykorzystanie ich w grach i zabawach organizowanych również na powietrzu.
W świetlicy uczeń znajduje nie tylko czas i miejsce na zabawę, ale także na odrabianie pracy domowej, naukę i rozwijanie zainteresowań i umiejętności.