„POŻEGNANIE ZIMY – POWITANIE WIOSNY”

Jesteś tu: Strona główna » Świetlica » „POŻEGNANIE ZIMY – POWITANIE WIOSNY”

„POŻEGNANIE ZIMY – POWITANIE WIOSNY”

Zima już za nami, przyszła wiosna, dni są dłuższe i cieplejsze. Przyroda budzi się do życia. Na przedwiośniu dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wykonywały pierwsze wiosenne kwiaty, kwiaty chronione, owady, ptaki, zwierzęta różnymi technikami (wyklejanie skręconą bibułą, wycinanki, witraże, orgiami). Wiosnę przywitaliśmy gaikiem wykonanym z kolorowej bibuły.

Z wiosenną wizytą odwiedziły naszą szkołę przedszkolaki. Obejrzały przedstawienie „Pożegnanie zimy – powitanie wiosny” w wykonaniu uczniów klas II i III. Na zakończenie spotkania otrzymały zajączki z życzeniami świątecznymi, które wykonały dzieci ze świetlicy.

W związku ze zbliżającymi się świętami uczniowie zapoznali się z tradycjami i zwyczajami Świąt Wielkanocnych. Wykonali kolorowe pisanki i inne ozdoby świąteczne. Wytworami prac o tematyce wiosennej i związanych z Wielkanocą została ozdobiona świetlica szkolna i korytarz.