ŚWIETLICA- UCZY- BAWI- ROZWIJA

Jesteś tu: Strona główna » Świetlica » ŚWIETLICA- UCZY- BAWI- ROZWIJA

ŚWIETLICA- UCZY- BAWI- ROZWIJA

Jesteśmy już uczniami klasy pierwszej, czas wolny przed i po lekcjach spędzamy w świetlicy szkolnej: Pobyt w świetlicy szkolnej ułatwia przejście z przedszkola do szkoły. Tu można spotkać się z kolegami i koleżankami, pobawić się w gry planszowe, warcaby,  zabawy ruchowe czy budować z klocków, porysować lub odrobić prace domowe. Uczniowie przebywający w świetlicy mogą korzystać również w czasie zajęć sportowych z sali zabaw.

W czasie słonecznej pogody dzieci: wychodzą na boisko szkolne lub wycieczkę po okolicy(np.: po kasztany lub żołędzie). Dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w zajęciach o bezpiecznej drodze do domu. Cykl zajęć teoretycznych zakończył się nauką praktycznego przechodzenia przez jezdnię. Tak więc, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej mają możliwości miło, pożytecznie i aktywnie spędzić czas.