BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Jesteś tu: Strona główna » Świetlica » BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w zajęciach utrwalających znaki drogowe i zasady bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Uczniowie uczestniczyli w zabawach ruchowych oraz spacerze, podczas których ćwiczyli praktyczne przejście przez jezdnię oraz utrwalali zasady bezpiecznego dojścia do szkoły i powrotu do domu.

Następnie dzieci przypomniały podstawowe znaki nakazu, zakazu, informacyjne i ostrzegawcze oraz rozwiązywały zagadki związane z ruchem drogowym. Po zajęciach praktycznych odbył się konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły oraz konkurs wiedzy „Zgadnij jaki to znak?”. W rozpoznawaniu znaków najlepsi okazali się  uczniowie kl. I Jakub Fiedoruk i Marysia Artemiuk.
W konkursie plastycznym I miejsce zajęła Maja Zielińska z Ib, II miejsce Jakub Fiedoruk z Ib, III miejsce przyznano Natalii Krasowskiej z kl. Ia, a wyróżnienie otrzymał Aleksander Harasim z IIa.  Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.