Ekoszkoła

Jesteś tu: Strona główna » Ekologia w szkole » Ekoszkoła

Ekoszkoła

Ekoszkoła, Ekoludki, Ekoklasy i Ekosoki, Ekośniadania i Ekokolacje, Ekozespoły i nawet Ekostwory – wszystko co ma przedrostek eko- zagościło w naszej szkole pewnego popołudnia. I się zadziało!

W ramach Szkolnego Programu Ekozespołów, w klasie zaroiło się od ekożywności. Koktajle, soki, potrawy regionalne, owocowe sałatki i „ekopaliwko”, to tylko część atrakcji związanych z programem ekologicznym.

Szerokie pole do działania, przy dyskretnej pomocy wychowawczyń J.Duszkowskiej i I. Duryńskiej oraz obecnych rodziców, zaowocowało (dosłownie i w przenośni) różnorodnymi , pełnymi witamin i dobroczynnych dla organizmu składników, potrawami. A kiedy dołączyły się do nich nasze regionalne specjały...mlaskaniom nie było końca, a i piszącemu ślinka się zebrała z łakomstwa.

Dobrą duszą, owej podsumowującej prozdrowotne działania imprezy,  był Kaufland Bielsk Podlaski, sponsorując w/w produkty.

Wycieczka do Kauflandu pozwoliła wybrać produkty ekologiczne, zdrowe i regionalne z szerokiego wachlarza dostępnych towarów.