Wolontariuszka językowa z firmy Cisco w naszej szkole :)

Jesteś tu: Strona główna » Biblioteka » Wolontariuszka językowa z firmy Cisco w naszej szkole :)

Wolontariuszka językowa z firmy Cisco w naszej szkole :)

Zaproszenie przyjęła i odwiedziła nas wolontariuszka - absolwentka naszej szkoły i kiedyś aktywna uczestniczka Koła Przyjaciół Biblioteki Pani Natalia Artysiewicz.

Wspaniałą rzeczą jest to, że nasi absolwenci chcą do nas wrócić, aby podzielić się z młodszymi kolegami tym, co osiągnęli i pokazać im ścieżkę edukacji, którą w gąszczu informacyjnym współczesnego świata trudno znaleźć. Natalia w czasie zajęć z dziećmi mówiła o tym, dlaczego warto uczyć się ( szczególnie języków obcych, skończyła bowiem studia w Niemczech), szukać w sobie pasji i ciekawości świata oraz umacniać wiarę w swoje możliwości. Prowadziła zajęcia w języku angielskim i niemieckim, a w wolnych chwilach uczyła chętnych zwrotów po czesku i francusku :) Było również wspólne śpiewanie kolęd w językach obcych na prośbę uczniów oraz czytanie książek po angielsku i niemiecku.

Serdeczne podziękowania składamy firmie Cisco z czeskiej Pragi, która umożliwiła nam zaproszenie wolontariuszki i podsumowanie w formie wolontariatu językowego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego w naszej szkole.

Zapraszamy do biblioteki po informacje jak efektywnie uczyć się języków obcych oraz szczególnie gorąco zapraszamy do wypożyczania literatury pięknej w języku angielskim.