Cała Polska Czyta Dzieciom

Jesteś tu: Strona główna » Biblioteka » Cała Polska Czyta Dzieciom

Cała Polska Czyta Dzieciom

Burmistrz Miasta czyta dzieciom...

Z okazji XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom obchodzonego w całym kraju pod hasłem Czytanie uskrzydla naszą Szkołę 8 czerwca b.r. odwiedził Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski - Jarosław Borowski. 

Uczniowie wysłuchali fragmentów ulubionej powieści Burmistrza, poznali jego pasje czytelnicze i nie tylko czytelnicze :)

Młodzi słuchacze zadawali mnóstwo pytań, sprzyjała temu miła atmosfera spotkania, ponieważ zaproszony gość nie unikał odpowiedzi na zadawane pytania. Odpowiadał na wszystkie, nawet te osobste, a jego poczucie humoru pozwoliło wszyskim na wysłuchanie zabawnych historyjek z jego życia prywatnego i zawodowego. Wniosek po spotkaniu nasuwał sie jeden - warto czytać, uczyć się języków obcych i konstruktywnie marzyć :)


Kampania Cała Polska Czyta Dzieciom od czerwca 2001 roku zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. Skąd taki pomysł? Polecamy stronę: 


http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/

 

oraz


http://www.rodzinneczytanie.pl/


Nasza Szkoła przyłączyła się do Kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom w 2006 roku i od tamtego czasu każdego roku podczas trwania Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom do biblioteki ZS im. A. Mickiewicza zapraszani są goście, którzy nie tylko głośno czytają, ale opowiadają również o swoich pasjach i zamiłowaniach ( nie tylko ) czytelniczych. Spotkania organizowane w ramach tej akcji cieszą się zainteresowaniem wśród uczniów naszej Szkoły. W tym roku szkolnym MEN wsparło biblioteki szkół podstawowych programem Książki naszych marzeń i spotkanie to jest wsparciem realizacji tego przedsięwzięcia w naszej Szkole.