„Poznajemy literaturę anglojęzyczną i twórczość pisarza Roalda Dahla” - kl.IVe

Jesteś tu: Strona główna » Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa » „Poznajemy literaturę anglojęzyczną i twórczość pisarza Roalda Dahla” - kl.IVe

„Poznajemy literaturę anglojęzyczną i twórczość pisarza Roalda Dahla” - kl.IVe

Uczniowie klasy IVe pod kierownictwem pani Jolanty Kryńskiej zrealizowali projekt czytelniczy na temat „Poznajemy literaturę anglojęzyczną i twórczość pisarza Roalda Dahla”. Prace trwały od 18 IX do 5 XII 2017 roku, zaś uroczyste podsumowanie, któremu towarzyszyło rozdanie nagród, miało miejsce 6 XII w wyjątkowy Mikołajkowy dzień.

Finałowy etap prac poświęcony był prezentacji efektów działania. Najmłodsi uczestnicy projektu przygotowali wystawę z plakatami na temat książki „Charlie i Fabryka Czekolady”, ekranizacji oraz twórczości brytyjskiego pisarza. Uczniowie mogli również wysłuchać wspaniałej ścieżki dźwiękowej z ekranizacji książki. Wraz z pomocą wychowawczyni i opiekuna projektu, uczniowie stworzyli również prezentację multimedialną oraz opracowali quiz z pytaniami. Wszyscy zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni pysznymi czekoladami, mogli więc poczuć się jak bohaterowie książki. Było więc TWÓRCZO, SŁODKO I CZEKOLADOWO!
Dzięki podjętym działaniom uczniowie mieli możliwość poznać dorobek pisarza – Roalda Dahla, jak i obcować z literaturą anglojęzyczną. Czas spędzony nad pracą projektową wyzwolił zainteresowania czytelnicze młodzieży oraz utwierdził ich w przekonaniu, że książka może być doskonałym sposobem na zagospodarowanie wolnego czasu!