„Moje zwierzątko – mój przyjaciel” - kl.IIIf

Jesteś tu: Strona główna » Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa » „Moje zwierzątko – mój przyjaciel” - kl.IIIf

„Moje zwierzątko – mój przyjaciel” - kl.IIIf

Uczniowie klasy IIIF wraz z wychowawczynią Janiną Antoniuk uczestniczyli w projekcie czytelniczym „Moje zwierzątko – mój przyjaciel”, promując czytelnictwo w naszej szkole w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Uczniowie po przeczytaniu książek zapisywali tytuły, autorów książek oraz wykonali ciekawe prace plastyczne. Odbyły się konkursy: głośnego czytania fragmentów książek, na najpiękniejsze opowiadanie o zwierzątku na podstawie przeczytanej książki, plastyczny „Nasze ulubione zwierzątko”, na najciekawszą zakładkę do książki. Włączyliśmy się do akcji „Pomóż pieskowi”.
Na zakończenie realizacji projektu odbył się turniej klasowy. Uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami. Uczniowie, którzy napisali najpiękniejsze opowiadanie na podstawie przeczytanej książki otrzymali nagrody.

Kształtując właściwy stosunek do zwierząt i odpowiedzialność za nie doskonaliliśmy umiejętności czytania ze zrozumieniem, umiejętność wypowiadania się pełnymi zdaniami na podany temat, rozwijaliśmy zainteresowania czytelnicze.