"Historię znamy, bo czytamy" - kl. IVd

Jesteś tu: Strona główna » Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa » "Historię znamy, bo czytamy" - kl. IVd

"Historię znamy, bo czytamy" - kl. IVd

Klasa IV d od początku roku szkolnego realizuje projekt czytelniczy, pod wyżej wymienionym tytułem. W ramach tego projektu uczniowie czytają różne książki związane z historycznymi wydarzeniami.

W związku ze zbliżającą się 99. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie postanowili zapoznać młodszych kolegów z historią tego wydarzenia.  Uczniowie klasy IV d przeprowadzili lekcję o  niepodległości w klasie I d. Opowiedzieli z jakimi wydarzeniami i postaciami kojarzy się to święto. Wspólnie wykonano  patriotyczne ilustracje i flagi, wspólnie odśpiewano też nasz narodowy hymn.  Lekcja minęła bardzo szybko.

Opracowały: K. Harasim, G. Korolczuk, D. Misiuk