"Nasze ulubione książki" - kl. Vc

Jesteś tu: Strona główna » Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa » "Nasze ulubione książki" - kl. Vc

"Nasze ulubione książki" - kl. Vc

„Nasze ulubione książki” – to klasowe działania na temat promowania czytelnictwa oraz dostrzegania zalet poszerzania swojej wiedzy poprzez czytanie  prowadzone w klasie  w roku szk. 2017/18.

Cele i zadania projektu:

• rozbudzanie zainteresowań czytelniczych
  • motywowanie uczniów do regularnego czytania
  • kształcenie wrażliwości czytelniczej
  • krytyczna ocena tekstów literackich
  • wyszukiwanie informacji w sieci
  • ćwiczenie umiejętności posługiwania się technologiami informatycznymi
  • umiejętność pracy w zespole
  • ćwiczenie umiejętności autoprezentacji
  • zaprezentowanie wyborów uczniów w formie zbiorowej prezentacji komputerowej
  • zachęcenie uczniów do sięgnięcia po reklamowane pozycje książkowe.

Czas trwania projektu - 26.09.2017 – 21.11.2017

Adresaci projektu – uczniowie klasy Vc

Krótki opis działań uczniowskich:

Wszyscy uczniowie podzielili się na niewielkie grupy. Każda ekipa wybrała do zaprezentowania jedną, dowolną książkę. Aby powiązać przysłowiowe przyjemne z pożytecznym, zdecydowaliśmy, iż wykonamy wspólną prezentację multimedialną zachęcającą do czytania. Uczniowie zarówno w szkole, jak i w domu wyszukiwali materiały do prezentacji, pisali krótkie recenzje, a następnie wspólnymi siłami pracowaliśmy nad efektem finalnym. Praca zajęła nam kilka godzin wychowawczych i lekcji informatyki.

Łatwo nie było, gdyż tak naprawdę był to pierwszy kontakt piątoklasistów z aplikacją Power Point. Efekt końcowy jest jednak zadowalający z czego jesteśmy niezmiernie dumni!

klasa Vc z wychowawcą Andrzejem Sawickim

Prezentacja znajduje się w plikach do pobrania na stronie głównej zakładki