Wieczór Kolęd.

Jesteś tu: Strona główna » Wieczór Kolęd.

Wieczór Kolęd.

15 stycznia 2019 roku odbył się w naszej szkole XX Wieczór Kolęd. Piękne dekoracje z delikatnie podświetlonym miejscem do prezentacji stworzyły świąteczną atmosferę.

Dyrektor szkoły pani Eugenia Gałka powitała przybyłych gości: przedstawicieli władz miasta, duchowieństwa, instytucji i przedsiębiorstw współpracujących ze szkołą, dyrektorów szkół i przedszkoli, rodziców, nauczycieli emerytów, obecne grono pedagogiczne oraz pracowników szkoły. Chór prowadzony przez panią Alinę Niegierewicz wykonał piękne kolędy. Ich występ wzbogacił śpiew chłopięcego trio, uczniów z klas VII: Szymona Wąż, Macieja Dmitruka i Kamila Roguckiego. Kolędy były przeplatane tekstami recytowanymi przez uczniów klas V A, V C, VI A, VIII A i III B gimnazjum. Poprzez przedstawiane treści słuchacze byli wprowadzeni w „noc, ze wszystkich nocy najważniejszą”, w piękne dni „gdy miłość je opromienia”. Wybrzmiało zaproszenie, by „Pan Bóg zamieszkał w naszych sercach”, a „słowa stały się modlitwą”. Jeden z wykonawców uczulił, byśmy nie tracili z oczu celu i pamiętali, że Bóg kieruje naszymi krokami. Skierował błagalną prośbę „przyjdź niepojęty Boże”. Recytatorów przygotowała pani katechetka Anna Barszczewska. Nastrój zadumy pogłębiła kolęda wykonana przez duet Emilię Korolko i Juliannę Laszewicz. Kolędy w języku ukraińskim zaśpiewał zespół „Ranok” prowadzony przez panią Elżbietę Tomczuk. Uczennice z klasy I wykonały układ taneczny wprowadzający do „Jasełek”, które ukazały przechwalających się mieszkańców „Przechwałkowa”, pełnych egoizmu, niepokoju i zazdrości. Dopiero wieść Archanioła o Narodzeniu Jezusa – Księcia Pokoju, zaciekawiła ludzi, a spotkanie z Nowonarodzonym Królem - Bogiem, napełniła ich serca miłością, pokojem i zgodą. Przedstawienie to przygotowali uczniowie klas IV pod kierunkiem siostry Zuzanny Kazimierczuk, księdza diakona Marcina Kuźmy i pani Agnieszki Bosiackiej.

Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski pan Jarosław Borowski i inne zabierające głos osoby wyraziły gratulacje i słowa uznania.

Pani dyrektor Eugenia Gałka podziękowała gościom za przybycie, wspólnie spędzony czas i zaprosiła wszystkich na uroczysty poczęstunek.