Dzień Edukacji Narodowej

Jesteś tu: Strona główna » Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Od wielu lat dzień 14 października obchodzimy jako Dzień Edukacji Narodowej, znany również nieoficjalnie jako Dzień Nauczyciela. Eleganckie stroje uczniów i nauczycieli, kwiaty i życzenia powodują, że święto to upływa pod znakiem radości i w ciepłej atmosferze.

W ciepły październikowy poranek 2018roku nauczyciele i uczniowie naszej szkoły spotkali się w sali gimnastycznej, aby wspólnie uczcić Dzień Edukacji Narodowej. Na początku Pani Dyrektor Eugenia Gałka przywitała wszystkich zebranych i złożyła życzenia. Następnie odczytała nazwiska nauczycieli, którzy otrzymali Medale Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody Burmistrza oraz nagrody Dyrektora szkoły. Młodzież złożyła  życzenia nauczycielom piosenką, tańcem i wierszem. Wystąpili uczniowie klasy 3b gimnazjum oraz klasy 6a i 4d Szkoły Podstawowej, piosenki wykonał chór i zespół Ranok, który podobnie, jak uczennice klasy 4d zachwycił zebranych swoim tańcem.

Na zakończenie akademii wykonaliśmy grupowe zdjęcie oraz  podtrzymując tradycję szkolnąuczniowie zaprosili do wspólnego tańca wszystkich nauczycieli.

Życzymy Wam drodzy nauczyciele i pracownicy szkoły, spokojnej pracy i wiele satysfakcji z niej płynącej. Dobrego zdrowia i samopoczucia, spełnienia marzeń i realizacji zawodowych planów.