Europejski Dzień Języków

Jesteś tu: Strona główna » Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

W 2001r. dzień 26 września został ogłoszony przez Radę Europy dorocznym Europejskim Dniem Języków.

Ta data to dobra okazja do zachęcenia naszych wychowanków do uczenia się języków oraz poznawania kultury, historii i obyczajów innych krajów. W naszej szkole obchody tego święta miały miejsce 5 października.

Święto wielojęzyczności to przede wszystkim okazja do wspólnej zabawy, nie mogło więc w  naszej szkole zabraknąć akcentu tego święta.

Nauczyciele języka angielskiego postanowili wykorzystać ten czas na  naukę poprzez zabawę z językiem obcym  i zastosować posiadane umiejętności językowe w praktyce. Uczniowie brali  udział quizie językowym.  W każdej klasie odbyły się lekcje okolicznościowe o tematyce poświęconej historii tego święta w Europie. Na korytarzach szkoły  przygotowano oraz wyeksponowano stoiska językowe, gdzie uczniowie  mogli się zatrzymać i zapoznać  z informacją dotyczącą różnych języków Europy. Wychowankowie mieli  również możliwość założyć stroje promujące  kraje europejskie.

W tym dniu odbył się także apel językowy, podczas to którego uczniowie klas czwartych mogli usłyszeć piosenki w różnych językach i zobaczyć taniec w wykonaniu młodzieży  z klasy VIIIa i VIII c. Atrakcją imprezy była również  bajka pt. ”O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”, która opowiedziana została przez dzieci z klasy V c. Było to  dla nich nie lada wyzwanie, ponieważ w całości zaprezentowana została w języku angielskim.

Uczniowie szukali argumentów dlaczego warto uczyć się języków obcych? Wniosek był jeden: JĘZYKÓW WARTO SIĘ UCZYĆ. Starajmy się więc być bardziej otwarci na naukę języków obcych, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność nam się przyda.

Na kolejne obchody tego dnia w  naszej szkole  zapraszamy za rok.