Wolontariuszka językowa w naszej szkole

Jesteś tu: Strona główna » Wolontariuszka językowa w naszej szkole

Wolontariuszka językowa w naszej szkole

Od 18 do 22 grudnia 2017 roku gościliśmy w szkole wolontariuszkę z Czech, która zachęcała uczniów do nauki języków obcych. Prowadziła zajęcia w języku angielskim i niemieckim, ale nie tylko. Skończyła studia w Niemczech, pracuje i mieszka w Pradze w firmie Cisco, posługuje się na co dzień kilkoma językami obcymi. Niektórzy uczniowie byli bardzo zaskoczeni faktem, że… mówi także o polsku Śmiech.

Dziękujemy serdecznie firmie Cisco za umożliwienie nam tego projektu! Wydarzenie to było podsumowaniem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego realizacja właśnie zakończyła się w naszej szkole.

Na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego każdy mógł sprawdzić swoje możliwości i umiejętności językowe. Wspólnie poznawaliśmy nowe słówka, pojęcia i tradycje związane z Bożym Narodzeniem obchodzonym w Niemczech czy Wielkiej Brytanii ( w ruch poszły słowniki językowe).

Chętni uczniowie uczyli się podczas przerw w zajęciach podstawowych zwrotów w języku francuskim, czeskim, niemieckim, a… rozmawiali i czytali wspólnie po angielsku (w świetlicy szkolnej również). Każdy zainteresowany mógł się dowiedzieć, jakie są sposoby na skuteczną naukę języków obcych. Ci, którzy chcą się kształcić poza granicami kraju poznali nowe możliwości.

Tydzień minął błyskawicznie, pozostały wspomnienia i fotografie, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy (również w zakładce Biblioteka).

Rodziców zainteresowanych tematem nauki języków obcych i stosowana efektywnych sposobów nauki bez wydawania na to dodatkowych funduszy zapraszamy do biblioteki, gdzie uzyskają szczegółowe informacje oraz mogą wypożyczyć książki do nauki języka angielskiego otrzymane w ramach NPRC.

Wolontariuszka jest absolwentką naszej szkoły, nazywa się Natalia Artysiewicz. Postaramy się, aby nawiązana współpraca zaowocowała czymś więcej, szczegóły wkrótce.