"Kto czyta..."

Jesteś tu: Strona główna » "Kto czyta..."

"Kto czyta..."

Upowszechnianie i promocja czytelnictwa w naszej szkole w  ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  przebiega  poprzez realizację projektów klasowych.

Efektem  tych działań  w klasie  VIIB  powstał filmik  promujący czytelnictwo pt.  "Zaczytana szkoła", a w klasie VIIC: komiksy, plakaty o tematyce ekologicznej, przyrodniczej i prozdrowotnej. Odbyły się również lekcje z książką, a na nich pomysły klasowe na dokończenie zdanie "Kto czyta..." i tak powstały hasła promujące czytelnictwo wśród uczniów. Oto niektóre z nich:

• Kto czyta, ten rozumie dar i niezwykły książek czar.
  • Kto czyta ten wie, że bez wi-fi dobrze żyje się.
  • Kto czyta, temu umysł rozkwita.
  • Kto czyta, ten świat rozumie.
  • Kto czyta, ten wie, ze książką można dzielić się.

Tak więc czytajmy!

Grając w piłkę, tańcząc, ćwicząc na siłowni, w podróży, gdy tylko mamy wolną  chwilę.

Anna Dolińska

Link do filmu "Zaczytana szkoła":