75 rocznica zagłady żydowskich mieszkańców Bielska Podlaskiego

Jesteś tu: Strona główna » 75 rocznica zagłady żydowskich mieszkańców Bielska Podlaskiego

75 rocznica zagłady żydowskich mieszkańców Bielska Podlaskiego

Nasza szkoła promuje wielokulturowość, realizowanych jest wiele projektów rozwijających kreatywność dzieci i młodzieży. Wspólnie z Fundacją Dziedzictwa Ziemi Bielskiej zorganizowaliśmy uroczystość upamiętniającą 75 rocznicę zagłady żydowskich mieszkańców Bielska Podlaskiego.

Na początku nastąpiło odsłonięcie tablicy przy Pływalni Miejskiej, „Plac Pamięci Żydów Bielskich”. Dalsza część uroczystości odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zostały odczytane wspomnienia świadków likwidacji przez Niemców getta w Bielsku. Pan Andrzej Weres wystąpił z wykładem „Znaczenie Tory”. Uczniowie naszej szkoły wcielili się w aktorów, brawurowo odgrywając role rodziny żydowskiej. Wspaniałą oprawę zapewniły żydowskie pieśni. Młodzież przygotowała również prezentację „Szoa – co wiemy o zagładzie Żydów” oraz przepyszne dania kuchni żydowskiej. Wszyscy widzowie byli zachwyceni występem.