Dzień Kultury Ukraińskiej

Jesteś tu: Strona główna » Dzień Kultury Ukraińskiej

Dzień Kultury Ukraińskiej

27 października odbył się w naszej szkole Dzień Kultury Ukraińskiej, w ramach XXVI Festiwalu Kultury Ukraińskiej na Podlasiu "Podlaska Jesień 2017".

Uczniowie z klas z ukraińskim językiem nauczania mogli obejrzeć na scenie Bielskiego Domu Kultury przedstawienie teatralne „Na życzenie szczupaka”. Spektakl wykonali aktorzy Zakarpackiego Akademicznego Obwodowego Teatru Lalek z Żytomierza (Ukraina). Po zakończeniu spektaklu, na sali gimnastycznej naszej szkoły, rozpoczął się koncert z udziałem Ukraińskiego Zespołu Pieśni i Tańca RANOK oraz gości z Ukrainy i Białorusi: Zespołu Tańca Ludowego „Natchnennia” Kijowskiej Publicznej Akademii Tańca im. Serge Lifara (Kijów), Zespołu Folklorystycznego „Młynoczok” (Kropywnyćkyj), Zespołu „Żywycia” (Zoria), Kwartetu „Akkołada” (Małoryta).  W ramach festiwalu, uczniowie naszej szkoły wzięli także udział w projekcji filmu ukraińskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz przedstawieniu teatralnym "Droga na Zachód” (z okazji 70. rocznicy akcji „Wisła”) w wykonaniu grupy teatralnej młodzieży ukraińskiej Lublina „Dywosłowo”, które odbyło się w Bielskim Domu Kultury.