10 lat projektu „Przywróćmy Pamięć”

Jesteś tu: Strona główna » 10 lat projektu „Przywróćmy Pamięć”

10 lat projektu „Przywróćmy Pamięć”

Projekt „Przywróćmy Pamięć” prowadzony przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego realizowany jest w naszej szkole już 10 lat. Młodzież pracująca w projekcie, poznaje tradycję   i kulturę żydowską, przywraca pamięć o wielokulturowym dziedzictwie naszego miasta.

W ramach uroczystych obchodów 10 – lecia projektu przygotowaliśmy inscenizację, pt. „Austeria – życie codzienne Żydów polskich. Uczniowie przygotowali również wiele dań kuchni żydowskiej.

Zarówno inscenizacja, jak i potrawy wzbudziły podziw publiczności….. a zaszczyciło nas swoją obecnością wielu znamienitych gości, na czele z panem Burmistrzem Jarosławem Borowskim.

Młodzież miała okazję wysłuchać słów pełnych radości i wdzięczności, za to że chce przywracać pamięć o narodzie, który przed wojną żył wśród nas, a dziś jest tak nieliczny. Słów pełnych zachęty do dalszej pracy, ponieważ projekt ma ogromną wartość edukacyjną, kształci różnorodne umiejętności, uczy postaw otwartości, tolerancji, szacunku, zrozumienia, ludzkiej życzliwości, wytrwałości w realizacji powziętych zamierzeń.

Z naszą inscenizacją wystąpiliśmy też w Bielskim Domu Kultury w ramach IV Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych AFISZ 2017, wzbudzając nie mniejszy podziw niż w szkole.