II edycja Konkursu Piosenki Angielskiej "Must Be English"

Jesteś tu: Strona główna » II edycja Konkursu Piosenki Angielskiej "Must Be English"

II edycja Konkursu Piosenki Angielskiej "Must Be English"

Dnia 19.06.2017r. odbyła się druga edycja Konkursu Piosenki Angielskiej "Must be English". W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV-VI SP, I-IIIG oraz uczennice z klasy IIISP. Celem konkursu jest popularyzowanie języka angielskiego, rozwijanie zainteresowań muzycznych uczniów oraz integracja uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Uczniowie śpiewali przeróżne piosenki angielskie, brytyjskie jak i amerykańskie. Zostali przygotowani przez nauczycieli języka angielskiego: Annę Jermałowska, Jolantę Kryńska, Małgorzatę Mikulicz-Strapczuk, Pawła Białokozowicza. Występowali soliści oraz duety. Zainteresowanie konkursem było wyjątkowo duże, a pozostali uczniowie obecni na sali jako widzowie chętnie wsłuchiwali się w wykonania swoich kolegów i koleżanek.

Jury w składzie: pani Alina Niegierewicz (nauczycielka muzyki) oraz pani Jolanta Kryńska (nauczycielka języka angielskiego), oceniało prezentacje uczestników biorąc pod uwagę następujące kryteria:

1.  Poprawność językowa
  2.  Muzykalność, poczucie rytmu
  3.  Wrażenie artystyczne
  4.  Stopień trudności piosenki (dobór repertuaru)

Przyznano następujące miejsca uczestnikom:

W kategorii - klasy I-IIISP (nie przyznano miejsca II i III):

• miejsce I: Emilia Korolko, kl. IIIb - "I'm a big girl"
  • wyróżnienie: Gabriela Monachowicz, kl. IIIb - "Dinosaur"
  • wyróżnienie: duet - Aleksandra Osipiuk i Wiktoria Korniluk, kl. IIIb - "On the beach"
  • wyróżnienie: Malwina Wołosik, kl. IIIb - "Menu"

W kategorii - klasy IV-VI: (dwa miejsca I)

• miejsce I: Szymon Wąż, kl. VIc - "Believer"
  • miejsce I: Julia Jermałowska, kl. VIa - "Titanium"
  • miejsce II: Carolina Silva, IVc - "Shake it off"
  • miejsce III: Daria Ruta, VIa - "The Story of my Life"

W kategorii - klasy I-IIIG (nie przyznano miejsca III)

• miejsce I: Wiktoria Sikora, kl. Ib - "Writing's on the Wall"
  • miejsce II: Wiktoria Rybak, kl. Ib - "Helium"
  • miejsce II: Agata Stepaniuk, kl. IIa - "All of Me"

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!