Spotkania autorskie w bibliotece

Jesteś tu: Strona główna » Spotkania autorskie w bibliotece

Spotkania autorskie w bibliotece

2 czerwca 2017r. w czytelni biblioteki  Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum spotkał się autor znanych książek dla dzieci i młodzieży („Umarły las”, „Misja Kosmos”, „Żubr Pompik”). Pan Tomasz Samojlik mieszkający na co dzień w Hajnówce, pracuje w Instytucie Badań Ssaków w Białowieży.

Uczniowie naszej szkoły usłyszeli ciekawe opowieści pisarza, jak powstają opowiadania o zwierzętach z Puszczy Białowieskiej, wędrówkach po puszczy z pisarzem Adamem Wajrakiem. Obejrzeli też ciekawą prezentację multimedialną pana Tomasza Samojlika.

Uczniowie naszej szkoły wręczyli pisarzowi swoje opowiadania o żubrze Pompiku, które napisali na konkurs biblioteczny. Zwycięzcy konkursu literacko-plastycznego „Żubr Pompik” otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i słodycze.

I miejsce zdobyli: Dominika Dąbrowska (VIC), Małgorzata Wysocka i Aleksandra Osipiuk (IIIB) Margarita Jakubovska (IIB), Gabriela Popławska i Weronika Grygoruk (IIIE), Maja Jermałowska (IA), Natalia Strabczuk (IB), Weronika Sacharczuk, Patrycja Mucha, Maks Filimoniuk, Zuzia Chomańska (IIC).

II miejsce zdobyli: Dominika Wawrzyniuk, Kuba Oniszczuk, Adrian Juchimowicz, Natalia Koleda (IIC).

W konkursie literacko-plastycznym II Zaopiekuj Się Mną – opowiadanie o psach, kotach i innych zwierzętach. Nagrody książkowe i zakładki otrzymali: Gabrysia Sokołowska, Julia Hornowska i Noemi Grygoruk (IIC).

17 maja 2017 roku w czytelni naszej szkoły z młodzieżą z klasy IIIA gimnazjum i z klasy VIA spotkała się Pani Barbara Goralczuk – autorka książek „Nadzieja aż po horyzont” i „Miód”

Pani Barbara opowiedziała o losach swojej rodziny z okolic Bielska Podlaskiego. Przybliżyła uczniom okres I wojny światowej i bieżeństwa, czyli masowej ucieczki ludności w głąb Rosji. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o wojnie, biedzie, głodzie i miłości. Uczniowie obejrzeli również wystawę prac fotograficznych gimnazjalistów z czasów obecnych i dawne fotografie „Kto ty jesteś, skąd pochodzisz?” z początku XX wieku.

8 maja w czytelni biblioteki z młodzieżą gimnazjalną z IIIB i z VIA spotkał się znany poeta bielski Andrzej Salnikow, autor tomików poezji „Ptakodrzew”, „Zasłuchanie”.

Za aktywności w spotkaniu i zadawanie dociekliwych pytań o twórczość poety Pan Andrzej Salnikow podarował uczniom swoje tomiki poezji. Poeta zachęcał do kontaku z nim na facebooku uczniów piszących poezję. Umówił się z nimi na warsztaty pisarskie jeszcze w czerwcu w czytelni Zespołu Szkół.