Konkurs "Trzymaj Formę!" zakończony

Jesteś tu: Strona główna » Konkurs "Trzymaj Formę!" zakończony

Konkurs "Trzymaj Formę!" zakończony

Mamy już za sobą finał ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia "Trzymaj formę", który odbył się 8 czerwca w siedzibie organizatora-  Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie. Wiedzę swoją na temat zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, praw konsumenta, prezentowało 21 uczniów spośród 7538 tych, którzy przystąpili do etapu szkolnego.

Do etapu powiatowego z tak dużej liczby konkursowiczów zakwalifikowało się  200 uczniów. Do wielkiego finału awansowała najlepsza dwudziestka. Wśród tych 21 uczniów znalazł się nasz uczeń Jakub Kopczyński z kl. IIA, który godnie prezentował swoją wiedzę , naszą szkołę, nasze miasto, nasz powiat, a razem z uczennicami z Sokółki- województwo podlaskie. Rywalizacja była wyrównana. Pytania nie należały do łatwych. Jakub został finalistą tego konkursu. W nagrodę otrzymał dyplom i bon na zakup sprzętu lub stroju sportowego w DECATHLON.  Uroczystość z udziałem zaproszonych gości: Pana Cezarego Zawistowskiego - Radcy Ministra Edukacji Narodowej, Pana Zbigniewa Króla – Wiceministra Zdrowia, Pana Senatora Andrzeja Wojtyły – członka Senackich Komisji Zdrowia oraz Komisji Nauki, Edukacji i Sportu, Pani Poseł Lidii Gądek - Przewodniczącej Parlamentarnego  Zespołu ds. Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Profilaktyki  odbyła się na   Stadionie Narodowym. Kubie zabrakło „szczypty” punktów…, maleńkiego łutu szczęścia, do tytułu laureata, ale warto było-jest bogatszy o doświadczenia, które mogą mu pomóc w przyszłości  zwyciężać.

Anna Dolińska