Wizyta młodzieży na Białorusi

Jesteś tu: Strona główna » Wizyta młodzieży na Białorusi

Wizyta młodzieży na Białorusi

W dniach 29.05 – 02.06.2017r. młodzież z Zespołu Szkół im. A Mickiewicza  w Bielsku Podlaskim wyjechała do Swietłogorska na Białorusi. Dziesięcioro uczniów wraz z dwoma opiekunkami p. Anną Juźwiuk i p. Agnieszka Bosiacką realizowało program przygotowany przez Szkołę nr 6 i Dom Kultury „Juventa”.

W pierwszym dniu wizyty uczestniczyliśmy w zakończeniu roku szkolnego „Ostatni dzwonek”, a następnie odbyliśmy wycieczkę do Galerii „Tradycja” oraz do Leśnictwa Czirkowskiego. Następnego dnia, po spotkaniu w Szkole nr 6, zwiedzaliśmy Muzeum Krajoznawcze i Dom Rzemiosł w Swietłogorsku.  Po obiedzie wyjechaliśmy do miejsca pamięci „Bagration”, gdzie znajduje się muzeum upamiętniające bitwę Armii Radzieckiej z Niemcami. Podczas ostatniego dnia naszej wymiany młodzieży wyjechaliśmy do Homla aby zwiedzić piękny park i pałac Rumiancewych – Paskiewiczów. Podczas spaceru  podziwialiśmy czyste, pełne kwiatów i pomników miasto. Po smacznym obiedzie w restauracji oglądaliśmy wystawę w Muzeum Kolejnictwa w Homlu. Młodzież z Polski i Białorusi codziennie wieczorem zwiedzała Swietłogorsk, spacerowała nad brzegiem rzeki Berezyny, spotykała się w pizzerii. W piątek rano, po pełnym łez pożegnaniu  z koleżankami i kolegami ze Swietłogorska , wyjechaliśmy do Bielska Podlaskiego. Uczniowie z partnerskich szkół podczas tego pobytu mogli poznać swoje zwyczaje, sposoby spędzania wolnego czasu, ważne wydarzenia historyczne związane z II wojną światową, obejrzeć piękne zabytki, pomniki, obrazy.