Dzień z Niezapominajką

Jesteś tu: Strona główna » Dzień z Niezapominajką

Dzień z Niezapominajką

W naszej szkole 23.05.2017 r.  było wesoło,  kolorowo i kwiatowo, ponieważ  niezapominajki miały swoje święto.  Na sali gimnastycznej  zgromadzili się: Uczniowie, Nauczyciele  i Wychowawcy. Przy dźwięku oklasków całej, licznie zgromadzonej, widowni swoje  wystąpienia prezentowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum jako Zespół Szkół im. A. Mickiewicza.

Niezapominajka-ten malutki kwiatek symbolizuje nie tylko ciepłe uczucia, ale także styl życia – w zgodzie z naturą i przyrodą. Przypomina nie tylko  o osobach, które kochamy, ale także o bogactwie i pięknie ojczystej przyrody, którą poznaliśmy na moment będąc w Puszczy Białowieskiej. Wprowadziło  nas tam przedstawienie "Białowieski skrzat królewski". Oszczędzajmy wodę, energię, nie śmiećmy, nie rozpalajmy ognisk w miejscach nieodpowiednich, to wszystko mieściło się w przesłaniu niezapominajki, które powinno być bliskie każdemu człowiekowi- o tym mówili młodzi ekolodzy.  W formie  humorystycznej polskiej bajki "Smerfy sprzątają świat" obejrzeliśmy segregację odpadów. Dużo kwiatowego ciepła i fajnego klimatu dostarczył taniec "Smerfnych jagód koszyk",  taniec "Biedronki" i  barwny, niezapominajkowy "Taniec kwiatów".

Miłości do środowiska - uczymy się w naszej szkole, nawiązując dialog z przyrodą, organizując Święto Niezapominajki, które zawsze obchodzimy 15 maja. Tego dnia, uczniowie również w tańcach, wierszach, piosenkach, inscenizacjach wyrażali   swój związek z tym co nas otacza. W rytmach muzyki  Chocolate, tanecznym krokiem ruszając po zdrowie zakończyliśmy program artystyczny.

Uroczystość przygotowały  wspólnie z  uczniami Panie: Anna Dolińska, Katarzyna Wesołowska, Alina  Niegierewicz, Katarzyna Łuczaj, Iwona Duryńska i Justyna Żukowska. Nad stroną techniczną czuwał Pan Dariusz Duszkowski.

mgr Anna Dolińska