51 Dziecięcy Festiwal Kultury Ukraińskiej w Elblągu

Jesteś tu: Strona główna » 51 Dziecięcy Festiwal Kultury Ukraińskiej w Elblągu

51 Dziecięcy Festiwal Kultury Ukraińskiej w Elblągu

W dniach 19-21 maja uczniowie naszej szkoły, którzy śpiewają i tańczą w Ukraińskim Zespole Pieśni i Tańca RANOK, wzięli udział w 51 Dziecięcym Festiwalu Kultury Ukraińskiej w Elblągu.

W ciągu dwóch dni festiwalowych koncertów, RANOK zaprezentował na scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka aż osiem tańców i cztery utwory wokalne. Wszystkie występy naszych artystów zostały bardzo gorąco przyjęte przez elbląską publiczność. Nasi uczniowie w ramach festiwalu wypoczywali także na plaży w Stegnie, zwiedzali stare miasto w Elblągu oraz obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Gdzie zniknęło morze?” Teatru Navpaky z Gdańska. Fotorelację z pierwszego dnia festiwalu można obejrzeć na stronie:

http://mlodyelblag.pl/tanecznie-wokalnie-i-teatralnie/ .

Wyjazd na festiwal dofinansował Związek Ukraińców Podlasia dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.