Klasa IIa na warsztatach na Uniwersytecie w Białymstoku

Jesteś tu: Strona główna » Klasa IIa na warsztatach na Uniwersytecie w Białymstoku

Klasa IIa na warsztatach na Uniwersytecie w Białymstoku

W ramach XV Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki i dzięki uprzejmości koordynatorowi uczelnianemu Anecie Petelskiej klasa II A szkoły podstawowej wybrała się na warsztaty na Uniwersytecie w Białymstoku. Dzieci uczestniczyły w zajęciach na trzech wydziałach: biologicznym, chemicznym i matematycznym. Zajęcia podzielone były na bloki tematyczne: „Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata”, „Akwaria”, „Ptaki Polski”, „Doświadczenia chemiczne”, „Matematyka”.

Uczniowie poznawali ptaszniki, skorpiony, skolopendry, węże. Mogli posłuchać o ich zwyczajach, a nawet niektórych dotknąć. Kolorowe rybki zawróciły w głowie niejednemu miłośnikowi przyrody. Niektórzy karmili muchołówki i rosiczki, a inni rozpoznawali ptaki po ich śpiewie.

Każdy z obawą czekał na warsztaty chemiczne: „A jak coś wybuchnie?!”. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze (hodowla chemicznego ogródka, samoistnie zmieniająca się barwa cieczy, wyprodukowanie pasty do zębów dla słonia), może oprócz stworzenia chemicznego „ducha”, który świecił w ciemnościachJ. Kule matematyczne zmieniły się w głowy, nowe planety i piłki.

Wszyscy dużo się nauczyli. Niektórzy już chcą na studia…. Ale przed II A jeszcze kilka lat solidnej nauki.