Czwartoklasiści na wyprawie szlakiem Gór Świętokrzyskich

Jesteś tu: Strona główna » Czwartoklasiści na wyprawie szlakiem Gór Świętokrzyskich

Czwartoklasiści na wyprawie szlakiem Gór Świętokrzyskich

18 maja był długo wyczekiwanym przez nas dniem. Wczesnym rankiem  wyruszyliśmy na swoją pierwszą dwudniową wycieczkę. Zabraliśmy ze sobą dobry humor i mnóstwo pozytywnych emocji, które podobnie jak cudowna, słoneczna pogoda, zagrzewały nas do przeżycia wspaniałej przygody.

Po dotarciu do celu, rozprostowaliśmy kości po siedmiogodzinnej podróży, wspinając się  na górę zwaną Łyścem. Dla niektórych stanowiło to nie lada wyzwanie. Miejsce to zwane jest duchową stolicą regionu świętokrzyskiego. Znajduje się tam  najstarsze polskie sanktuarium.  Mieliśmy możliwość nie tylko zwiedzenia tego  wyjątkowego miejsca uświęconego modlitwą niezliczonych rzesz pątników, ale również ucałowania Relikwi Drzewa Krzyża Świętego. Trudy „wspinaczki” zrekompensowały nam również wspaniałe widoki  z platformy widokowej wieży Bazyliki Mniejszej na Świętym Krzyżu.

Drugi dzień wycieczki dostarczył nam równie niezapomnianych wrażeń. Spędziliśmy go w parku rozrywki, gdzie odbyliśmy podwodną podróż dzięki trójwymiarowemu obrazowi w kinie 5D, zwiedziliśmy prehistoryczne oceanarium, park jurajski pełen realistycznych dinozaurów sprzed milionów lat oraz przemierzyliśmy amerykańskim schoolbusem zwierzyniec. Czas pomiędzy głównymi atrakcjami wypełniły nam zabawy na karuzelach i zjeżdżalniach.

Pobyt w tej cudownej krainie minął nam niesamowicie szybko. Wróciliśmy do domu pełni niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy naszym rodzicom za umożliwienie nam przeżycia wspaniałych chwil i poznania pięknych zakątków naszego kraju.