Wizytacja Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa

Jesteś tu: Strona główna » Wizytacja Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa

Wizytacja Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa

15 maja, w ramach wizytacji kanonicznej parafii Matki Bożej z Góry Karmel, naszą szkołę odwiedził Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Diecezji Drohiczyńskiej Tadeusz Pikus.

Pani Dyrektor Zespołu Eugenia Gałka, powitała dostojnego gościa oraz przybyłych księży: księdza prałata pułkownika  Henryka Polaka oraz sekretarza księdza biskupa - księdza Tomasza Szmurło. Najmłodsi zaś  uczniowie wraz z pięknym wierszykiem wręczyli kosz pełen słodkości.

Uczniowie przygotowali część artystyczną pod kierunkiem katechetek: Agnieszki Bosiackiej i Beaty Jaroszko. Złożyły się na nią: wiersze Karola Wojtyły i  Jana Kochanowskiego, piosenki wykonywane przez chór gimnazjalny prowadzony przez Alinę Niegierewicz i chór szkoły podstawowej pod kierunkiem Elżbiety Tomczuk oraz taniec z materiałami wykonany przez dziewczęta z klas VI. Część artystyczna oparta była o nauczanie świętego Jana Pawła II zaczerpnięte z „Listu do Młodych całego świata” z 1985 r. W nawiązaniu do hasła roku liturgicznego „Idźcie i głoście” oraz trwającego Roku Świętego Brata Alberta, młodzież opowiedziała o swoich akcjach charytatywnych służących społeczności szkolnej, miasta, kraju, a nawet innego kontynentu.

Ksiądz Biskup podziękował uczniom za piękną część artystyczną. Opowiedział o swoich spotkaniach z Ojcem Świętym – Polakiem oraz zachęcał  wszystkich do założenia „konta” w niebie - konta z dobrymi uczynkami

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni zaśpiewali ulubioną pieśń świętego Jana Pawła II „Barkę”, którą przygotowała grupa dziewcząt z kl. IB pod kierunkiem pani Jolanty Kryńskiej.

Wizytacja zakończyła się spotkaniem z dyrekcją, radą pedagogiczną i pracownikami szkoły przy kawie i domowym cieście. Ksiądz Biskup podziękował wszystkim za bardzo gościnne przyjęcie, wpisał się do Kroniki Szkoły i podarował książki do biblioteki szkolnej.

Mamy nadzieję, że wizytacja ta pomoże naszym uczniom odpowiedzialnie wchodzić w dorosłe życie z Chrystusem, zgodnie ze słowami świętego Jana Pawła II, który mówił o młodzieży: „Wy jesteście nadzieją Kościoła i świata – Wy jesteście moją nadzieją”.