Apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Jesteś tu: Strona główna » Apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

28 kwietnia w naszej szkole odbyły się uroczyste apele z okazji zbliżającej się 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi.

W jego przygotowanie zaangażowani byli uczniowie z klas: V i VI oraz Ib z gimnazjum. Podczas apelu usłyszeliśmy wiersze o tematyce patriotycznej, uczniowie przypomnieli także tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla naszego kraju. Uczniowie poznali również historię obchodzonego 2 maja Dnia Flagi. Uroczystość wzbogaciły pieśni patriotyczne, a jej powagę podkreśliły barwy narodowe i przygotowana scenografia.

Występ spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony  uczniów. Dla całej społeczności szkolnej była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.