Sukces uczniów w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Jesteś tu: Strona główna » Sukces uczniów w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Sukces uczniów w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

26 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Głównym organizatorem turnieju był Starosta Bielski. Współorganizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim, Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski oraz ZS w Bielsku Podlaskim.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu oraz inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do rywalizacji przystąpiło dziewięć czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych i 7 drużyn trzyosobowych z gimnazjów. Każdy uczestnik turnieju rozwiązał test wiedzy o ruchu drogowym, ponadto musiał pokonać tor sprawnościowy oraz wykazać się umiejętnością udzielania pomocy przedmedycznej.

Po kilkugodzinnych zmaganiach zostały ogłoszone wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej, które przedstawiają się następująco:

W łącznej klasyfikacji szkół podstawowych zwyciężyli:

– I miejsce – Szkoła Podstawowa w ZS w Brańsku.
– II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim.
– III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Ana Pawła II w Łubinie Kościelnym.

Indywidualnie w kategorii szkół podstawowych zwyciężyli:

– I miejsce – Jakub Misiuk – SP nr 4 Bielsku Podlaskim.
– II miejsce – Hubert Zawadzki – SP nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim.
– III miejsce – Klaudia Drzewiecka – SP w ZS w Brańsku.

W łącznej klasyfikacji szkół gimnazjalnych zwyciężyli:

– I miejsce – Gimnazjum nr 2 w ZS im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim.
– II miejsce – Gimnazjum nr 1 im. Niepodległości Polski w Bielsku Podlaskim.
– III miejsce – Gimnazjum w Zespole Szkół z DNJB im. Ziemi Orlańskiej w Orli.

Indywidualnie w kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyli:

I miejsce – Jakub Koziołkiwicz – Gimnazjum nr 2 w ZS im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim.
– II miejsce – Dominik Niemyński – Gimnazjum nr 1 w Bielsku Podlaskim.
– III miejsce – Mateusz Artemiuk – Gimnazjum nr 3  w ZS DNJB im. J. Kostycewicza w Bielsku Podlaskim.

Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych, będą reprezentować Powiat Bielski w finale wojewódzkim turnieju.

Nad prawidłowym przebiegiem i organizacją powiatowego etapu turnieju czuwał Powiatowy Komitet Organizacyjny powołany przez Starostę Bielskiego.

GRATULUJEMY SUKCESU