Świetlica

Jesteś tu: Strona główna » Świetlica


Świetlica szkolna czynna jest w godzinach 645-1630.

Do świetlicy uczęszczają dzieci z klas I-III.

Celem działalności świetlicy jest zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu w bezpiecznym i miłym otoczeniu.

Spędzanie czasu w świetlicy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dzieci, a zajęcia świetlicowe wzbogacają ich wiadomości ogólne, rozwijają umiejętności manualne, ruchowe.

Zajęcia w świetlicy prowadzone są według  tygodniowego planu wychowawczo-dydaktycznego oraz kalendarza uroczystości ważnych wydarzeń świetlicy szkolnej.

Organizujemy konkursy, zajęcia umysłowe, manualne, umuzykalniające, gry i zabawy ruchowe, towarzyskie.


 

ZASADY ZACHOWANIA W ŚWIETLICY

 

Uczeń przebywający w świetlicy szkolnej zobowiązany jest do:

  1. systematycznego udziału w zajęciach;
  2. nieopuszczania świetlicy szkolnej bez uprzedniego zgłoszenia wychowawcy, dzieci które chcą zwolnić się z zajęć świetlicowych muszą dostarczyć pisemną zgodę rodziców;
  3. dbania o porządek i wystrój świetlicy;
  4. poszanowania sprzętu i wyposażenia świetlicy;
  5. kulturalnego zachowania się w trakcie zajęć świetlicowych, respektowania poleceń nauczyciela – wychowawcy.

     

    

W świąteczną atmosferę wprowadziły nas Mikołajki, pierwszy śnieg za oknem oraz oświetlone  i  udekorowane ulice miasta. My też postanowiliśmy zbliżyć się do Świąt Bożego Narodzenia, wykonując ozdoby na choinkę. 

ŚWIĘTA CORAZ BLIŻEJ
czytaj więcej

Któż z nas nie pisał listów do Świętego Mikołaja. Taki list, to dla dziecka ważny element przygotowań do świąt.

DZIECI LISTY PISZĄ
czytaj więcej

"Andrzeju, Andrzeju,
Prosimy dziś Ciebie,
Pozwól nam zobaczyć,
Co pisane nam w niebie."

MAGIA WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH
czytaj więcej

Uczniowie klas I-III włączyli się do projektu biblioteki szkolnej.

PROJEKT JULIAN TUWIM
czytaj więcej

Dnia 14 listopada 2017 r. naszą świetlicę odwiedzili przyszli uczniowie klas pierwszych.

DZIEŃ OTWARTY DLA PRZEDSZKOLAKÓW
czytaj więcej

11 listopada to dla nas Polaków jeden z najważniejszych dni w kalendarzu.

11 LISTOPADA-ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
czytaj więcej
SZALEŃSTWA W SALI ZABAW
czytaj więcej

W pochmurne dni w świetlicy nie musi być szaro i ponuro.

JESIEŃ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
czytaj więcej

Nie tylko nauka, nauka, nauka...wszyscy też lubimy się bawić.


W ŚWIETLICY NIGDY NIE JEST NUDNO
czytaj więcej

W okresie wiosenno-letnim zgodnie z omawianą tematyką m.in. DZIEŃ ZIEMI, ŚWIĘTA MAJOWE, DZIEŃ MATKI, DZIEŃ DZIECKA uczniowie wykonali szereg plac plastycznych którymi dekorowaliśmy sale świetlicowe i korytarz.

W wiosennym nastroju
czytaj więcej

Świetlicę ożywiły wiosenne, kolorowe prace plastyczne związane z Świętami Wielkanocnymi, które zdobią sale i korytarz szkolny.

Wiosna za oknem, a Wielkanoc tuż, tuż
czytaj więcej

Po wróżbach i zabawie Andrzejkowej w świetlicy szkolnej zapanowała atmosfera oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Uczniowie uczęszczający do świetlicy wykonali szereg prac plastycznych o tematyce zimowej, którymi udekorowaliśmy sale i korytarz.

Idą święta
czytaj więcej

Świetlica szkolna od nowego roku szkolnego 2014/2015 otrzymała dodatkowe pomieszczenie obok sali świetlicowej. Oba pomieszczenia w czasie wakacji zostały odnowione. Zakupione zostały meble,  wykładzina, pufy, materac i sprzęt sportowy. Pomieszczenia są dostosowane do potrzeb dzieci sześcioletnich i starszych. Elementami wspomagającymi pracę dydaktyczną są układanki planszowe, gry, zabawki, puzzle, klocki różnego rodzaju, książki.

Świetlica- uczy- bawi- rozwija
czytaj więcej

Po uroczystym powitaniu dzieci klas pierwszych i zawarciu nowych znajomości przyszła pora na powitanie jesieni.

Jesień w świetlicy
czytaj więcej

Zima już za nami, przyszła wiosna, dni są dłuższe i cieplejsze. Przyroda budzi się do życia. Na przedwiośniu dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wykonywały pierwsze wiosenne kwiaty, kwiaty chronione, owady, ptaki, zwierzęta różnymi technikami (wyklejanie skręconą bibułą, wycinanki, witraże, orgiami). Wiosnę przywitaliśmy gaikiem wykonanym z kolorowej bibuły.

„POŻEGNANIE ZIMY – POWITANIE WIOSNY”
czytaj więcej

Październik w świetlicy szkolnej przebiegał pod hasłem „Zdrowe odżywianie”. Uczniowie wykonywali prace o zdrowym odżywianiu uczestniczyli w pogadance na temat „Drugie śniadanie ucznia”.

JESIEŃ-ZIMA W ŚWIETLICY
czytaj więcej

„Andrzejki” to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie.

„ANDRZEJKI”
czytaj więcej

Jesteśmy już uczniami klasy pierwszej, czas wolny przed i po lekcjach spędzamy w świetlicy szkolnej: Pobyt w świetlicy szkolnej ułatwia przejście z przedszkola do szkoły. Tu można spotkać się z kolegami i koleżankami, pobawić się w gry planszowe, warcaby,  zabawy ruchowe czy budować z klocków, porysować lub odrobić prace domowe. Uczniowie przebywający w świetlicy mogą korzystać również w czasie zajęć sportowych z sali zabaw.

ŚWIETLICA- UCZY- BAWI- ROZWIJA
czytaj więcej

Dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w zajęciach utrwalających znaki drogowe i zasady bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Uczniowie uczestniczyli w zabawach ruchowych oraz spacerze, podczas których ćwiczyli praktyczne przejście przez jezdnię oraz utrwalali zasady bezpiecznego dojścia do szkoły i powrotu do domu.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |

Galerie

Pliki do pobrania