Przykładowe działania ekologiczne Gimnazjum z poprzednich lat

Jesteś tu: Strona główna » Przykładowe działania ekologiczne Gimnazjum z poprzednich lat

 

Czy zbieranie makulatury ma głębszy sens?  Nie jeden z nas pewnie zadaje sobie to pytanie.  Odpowiedź, z całą pewnością brzmi: tak!  Korzyści z ponownego wykorzystania papieru są nieocenione.

ZBIERAJ MAKULATURĘ  - CHROŃ ŚRODOWISKO
czytaj więcej

 

Obejrzeć oko trzmiela, włoski na odnóżach owadów, zbadać wodę ze śniegu i z rzeki, tego doświadczyć mogli uczniowie naszego zespołu szkół w dniu 5 lutego 2013 r. Właśnie w tym dniu do naszej szkoły  przyjechał Ekomobil  „Jeżowóz”.

Jest to samochód wyposażony w sprzęt laboratoryjny niezbędny do prowadzenia mobilnej edukacji ekologicznej. 

MOBILNA EDUKACJA EKOLOGICZNA
czytaj więcej

 

W ramach TYGODNIA ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU podjęliśmy szereg działań mających na celu zachęcenie zarówno uczniów, nauczycieli, rodziców jak również innych mieszkańców naszego miasta do korzystania z ekologicznych środków transportu.

Przygotowaliśmy akcję plakatową zarówno w szkole jak i na zewnątrz. Często w sposób humorystyczny przekonywaliśmy całą społeczność o korzyściach płynących np. z jazdy na rowerze, dorosłych przekonywaliśmy by przynajmniej w „DNIU BEZ SAMOCHODU” spróbowali zrezygnować z tego zanieczyszczającego powietrze środka transportu.

 

ROWEREM DO SZKOŁY i nie tylko
czytaj więcej

SZKOLNY PROGRAM EKOZESPOŁÓW. EDYCJA 2012/2013 „Los wody w naszych rękach”

 

Po raz kolejny postanowiliśmy przystąpić do programu ekozespołów. Rozpoczynamy ekologiczne działania w zmienionym składzie, ponieważ nasi starsi koledzy i koleżanki ukończyli gimnazjum, a więc i pracę w ekozespołach. Mamy nadzieję, że będziemy ich godnymi następcami. Każdy z nas ma ciekawe pomysły, duży potencjał możliwości i chęci do działania.

 

EKOZESPOŁY 2013
czytaj więcej

„Sprzątanie Świata - Polska” jest ogólnopolską akcją, która w naszym kalendarzu szkolnym zapisała się na stałe. W tym roku przebiegała pod hasłem „Lasy to życie - chrońmy je!”.

SPRZĄTANIE ŚWIATA
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |