Osiągnięcia w roku szkolnym 2010/2011

Jesteś tu: Strona główna » Osiągnięcia w roku szkolnym 2010/2011

 

OSIĄGNIĘCIA  UCZNIÓW  SP 4 w r. szk. 2010/2011

 

I. Na szczeblu krajowym:

KONKURSY WIEDZY:

1. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR 2011":

- Patrycja Łapińska, kl. VI c - wyróżnienie (op. M. Ryżyk)

- Łukasz Tofiluk, kl. VI a - wyróżnienie (op. M. Ryżyk)

- Szymon Zawadzki, kl. V c - wyróżnienie (op. H. Grygoruk)

2. Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki „OLIMPUS":

- Patrycja Łapińska, kl. VI c  - laureatka (1 wynik w kraju, sesja zimowa),

- laureatka (6 wynik w kraju, sesja jesienna)

- laureatka (5 wynik w kraju, sesja wiosenna) (op. M. Ryżyk)

- Ernest Smolańczuk, Kamil Ziajko, kl. IV a - laureaci (10 wynik,) (op. M. Ryżyk)

- Łukasz Tofiluk, VI a, Szymon Stosiak, kl. VIc - laureaci (10 wynik,) (op. M. Ryżyk)

2. Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki „PANDA":

- Patrycja Łapińska, kl. VI c - I m. (op. M. Ryżyk)

3. Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki „ALBUS":

- Patrycja Łapińska, kl. VI c - I m. (op. M. Ryżyk)

- Kamil Ziajko, Łukasz i Marcin Antoniuk, Ernest Smolańczuk kl. IV a - laureat, (op. M. Ryżyk)

- Dawid Kotowicz, kl. IV b - laureat (op. I. Pierewoj)

- Anika Lubowicka kl. IV b - wyróżnienie (op. I. Pierewoj)

- Szymon Stosiak, kl.VI c, Maurycy Naliwajko,  kl. IV a - wyróżnienie (op. M. Ryżyk)

- Szymon Zawadzki, kl. V c - wyróżnienie  (op. H. Grygoruk)

4. Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia CES

- Patrycja Łapińska, kl. VI c - laureatka  (op. M. Ryżyk)

- Grzegorz Nowicki, Dawid Chomicki, kl V d - wyróżnienie (op. J. Dzun)

- Marcin Antoniuk, kl. IV a - wyróżnienie (op. M. Ryżyk)

3. Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną ortografią na co dzień":

- Kamil Ziajko, kl. IV a - finalista, (op. B. Szurbak)

- Izabela Julia Rostkowska, kl. VI b - wyróżnienie (op. B. Szurbak)

- Dominika Piotrowska, kl. V c - wyróżnienie (op. K. Chomicka Sosna)

4. Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień":

- Grzegorz Nowicki, kl V d - finalista (op. K. Chomicka - Sosna)

- Gabriela Pietruczuk, Maurycy Naliwajko, kl. IV a - wyróżnienie (op. B. Szurbak)

- Karolina Boroń. kl. VI d - wyróznienie

5. Ogólnopolski Turniej Czytania Tekstów Cerkiewnosłowiańskich:

- Elżbieta Kowalska kl. V b - finalistka (op. A. Barszczewska)


KONKURSY ARTYSTYCZNE:

1. Ogólnopolski Konkurs Piosenki Białoruskiej (op. Al. Niegierewicz)

- Izabela Rostkowska, Daria Jakimczuk, kl. VI b - III m.

2. Międzynarodowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Nuty Przyjaźni 2011" w Hajnówce

- Izabela Rostkowska, Daria Jakimczuk, kl. VI b - II m. (op. Al. Niegierewicz)


Na szczeblu wojewódzkim:

KONKURSY WIEDZY:

1.Konkursy przedmiotowe:

Wojewódzki KonkursMatematyczny:

- Patrycja Łapińska kl. VI c - laureatka (op. M. Ryżyk)

Wojewódzki Konkurs Historyczny:

- Daniel Cieśluk  kl. VIb - laureat (op. J. Białokozowicz)

- Daniel Jakubowicz kl. VI c - laureat  (op. K. Harasim)

- Marcin Drozdowski kl. VI c - finalista (op. K. Harasim)

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy:

- Rafał Paszko kl. VI b - laureat  (op. M. Ruta)

- Szymon Zawadzki kl. V c - laureat (op. A. Bartoszuk)

Wojewódzki Konkurs J. Polskiego:

- Patrycja Łapińska VI c - finalistka (op. I. Kuczyńska)


KONKURSY ARTYSTYCZNE:

1.Konkurs recytatorski  „Ukraińskie słowo" (op. A. Giza):

- Katarzyna Tomczuk, kl. VI b - II m.

- Ewelina Sadowska, kl. IV a - III m.

2. Konkurs literacki „Mój kolega cudzoziemiec..."

- Karolina Badowiec, kl. VI a - laureatka (op. B. Szurbak)

 

III. Na szczeblu powiatowym:

KONKURSY ARTYSTYCZNE:

1.Konkurs recytatorski „Trójgłos poetycki" (op. E. Tomczuk, B. Szurbak)

- Kasia Tomczuk  II m.

2. Konkurs recytatorski Poezji Religijnej (op. B. Jaroszko)

- Julia Fiedoruk, kl. IV b - Im.

 

IV. Na szczeblu miejskim:

1.Konkurs kolęd „Bóg się rodzi"

- Julia i Wiktoria Borowik - II m. (op. A. Bosiacka)

- Kaja Wieremiejuk - III m. (op. A. Daniluk)

2. konkurs plastyczny „Moje osiedle"

- Arkadiusz Bielecki, kl. VI d - III m. (W. Tyc)

3. Turniej Wiedzy o Parafii p.w. Matki Bożej z Góry Karmel:

- Karolina Boroń VI d, Gabriela Pietruczuk IV a - I m. (op. A. Bosiacka)

4. Konkurs recytatorski „Baje, bajki, bajeczki...":

- Maciej Borowski kl. V c - II m. (op. K. Chomicka Sosna)

 

KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE:

Na szczeblu krajowym:

1. Międzynarodowy konkurs matematyczny „Kangur 2011":

- Michał Tarasiuk- wyr. (op. H. Jakoniuk)

2. Konkurs edukacyjny „Planeta Energii"

- klasa III b - wyróżnienie zespołowe (op. B. Petkiewicz)

3. Międzynarodowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Nuty Przyjaźni 2011" w Hajnówce

- Natalia Momotko, kl, III a - (op. E. Tomczuk)

- młodsza grupa zespołu „Ranok" - wyróżnienie (op. E. Tomczuk)


Na szczeblu  wojewódzkim:

1.  Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Ukraińskie słowo":

- Marcelina Naliwajko, kl. II a - I m.   (op. E. Tomczuk)

- Laura Kośko, kl. II a - II m. (op. E. Tomczuk)

- Natalia Momotko kl. IIIa - III m. (op. E. Tomczuk)

2. Konkurs plastyczny i literacki „Nowe Przygody Franklina":

- Marcel Żukowski - I m. (op. I. Duryńska)

- Jakub Kopczyński - II m. (op. I. Duryńska)

- Daria Pietryszyk, Wioleta Jakoniuk - wyróżnienie (op. E. Sawczyńska, I. Duryńska)

3. Konkurs plastyczny „Moje origami":

- Karolina Rzepniewska - wyróżnienie (op. I. Duryńska)

4. Konkurs literacki „ przygody Kasztanowego Ludzika w Warszawie":

- Szymon Lewandowski - II m. (op. J. Duszkowska)

5. „Zimowa obserwacja przyrodnicza" - konkurs Puszczyka:

- Szymon Lewandowski - nagroda (op. J. Duszkowska)

- Kewin Kośko, Gabriel Kryszpiniuk, Marcel Żukowski - nagroda (op. B. Petkiewicz)

6. Konkurs plastyczny „Cztery pory roku na Podlasiu"

- Szymon Lewandowski - nagroda (op. J. Duszkowska)

7. Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza bombka ekologiczna"

- Julia Czarkowska - nagroda (op. B. Petkiewicz)


Na szczeblu  powiatowym

1. Konkurs matematyczny „Kangurek"

- Jakub Kopczyński - III m. (op. I. Duryńska)

- Jakub Korniluk - wyróżnienie (op. E. Sawczyńska)

2. Konkurs plastyczny „Nie pal przy mnie proszę"

- Wiktoria Piórkowska - II m. (op. H. Jakoniuk)

 

Na szczeblu  miejskim

1. Konkurs plastyczny „Bliżej natury":

- Gabriel Jakubowicz - III m. (op. I. Duryńska)

2. Konkurs plastyczny „Co słonko widziało":

- W. Piórkowska, W. Nazarko - I m. (op. H. Jakoniuk)

- Wiktoria Rybak - I m. (op. K. Pawluczuk)

- Martyna Czeropska - II m. (A. Dzierżanowska)

- Marcelina Naliwajko - III m. (op. I. Duryńska)

- Szymon Lewandowski - III m. (op. J. Duszkowska)

- Agnieszka Bosiacka - III m. (op. A. Rudczuk)

3. Konkurs plastyczny „Moje osiedle":

- Jakub Kopczyński - II m. (op. I. Duryńska)

4. „Wielkanoc w Ttradycji Ludowej":

- Wiktoria Piórkowska - I m. (op. H. Jakoniuk)

- Aurelia Syczewska - III m. (op. I. Duryńska)

5. Konkurs plastyczny „Wiosna w lesie":

- B. Szych - II m., M. Wasiluk - III m. (op. I. Duryńska)

6. Konkurs „Bezpieczna droga do szkoły":

- Szymon Lewandowski, Wiktoria Ostaszewska, Maja Sawczyńska, Marta Troc - II m.

(J. Duszkowska)

7. Konkurs plastyczny „Matka Teresa z Kalkuty":

- Emilka Paszkowska - I m. (op. A. Dzierżanowska)

8. Konkurs plastyczny „Legendy i baśnie krajów UE":

- Karolina Bobel - III m. (op. K. Pawluczuk)


Osiągnięcia sportowe:

1.Otwarte Mistrzostwa Europy w Karate Semi Contact (Lutz - Niemcy)

- Michał Polakiewicz - srebrny medal,

2. IV Międzynarodowy Mecz Pływacki Polska-Białoruś-Litwa-Ukraina

- Miron Siebiesiuk - I i II m.

3.Międzynarodowe Zawody Pływackie pod patronatem Burmistrza Sokółki

- Gabriela Kowalczyk - II m.

- Julita Słokotowicz - III m.

4. Podlaskie Igrzyska Grupy Południowej

- Miron Siebiesiuk - I m.

- gabriela Kowalczyk - II m.

II. Na szczeblu wojewódzkim:

1.Mistrzostwa Woj. Podlaskiego w Pływaniu - skład drużyny: Julia Borowik, Wiktoria Borowik, Gabriela Kowalczyk, Agata Wesołowska, Aleksandra Jakimiuk, Karolina Badowiec, Julita Słokotowicz - V m.

2.Zawody Pływackie Grand Prix Podlasia

- Miron Siebiesiuk - III m.

- Gabriela Kowalczyk - III m.

III. Na szczeblu powiatowym:

1.Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców - I m. (IX w województwie) - A. Kuna

Skład drużyny: Paweł Piekutin, Kamil Zinkiewicz, Rafał Paszko, Przemysław Sawicki, Rafał Grygoruk, Patryk Niemczynowicz, Patryk Zagon, Dawid Pawluczuk.

2. Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców - I m. (VII w woj.) - A. Kuna

Skład drużyny: Paweł Piekutin, Rafał Grygoruk, Patryk Niemczynowicz, Patryk Zagon,

Dawid Pawluczuk, Marcin Drozdowski, Kacper Bańkowski, Łukasz Pług

3.Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt - I m. - J. Rudeczko

Anna Okuszko, Magda Barszczewska, Karolina Badowiec, Ada Hryniewicka, Żaneta Chmur, Natalia Nazaruk, Natalia Szurpik, Katarzyna Tomczuk, Maria Kadej

4.Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt - II m. - J. Rudeczko

Anna Okuszko, Magda Barszczewska, Karolina Badowiec, Weronika Prokopiuk, Ada Hryniewicka, Żaneta Chmur, Natalia Nazaruk, Natalia Szurpik, Maria Kadej

3.Mistrzostwa Woj. w Pływaniu - finał grupy południowej

- II m.  na szczeblu powiatowym, drużyna chłopców;

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 2 w r.szk.2010/2011

Konkursy przedmiotowe

a) organizowane przez Podlaskiego Kuratora Oświaty:

2 finalistów:

- finalistą W K Biologicznego została Laura Pilar Magruk IIIb, Anna Nesteruk z IIB- A Dolińska

 

b) organizowane przez inne podmioty:

 

Na szczeblu krajowym:

- Ogólnopolski Konkurs przedmiotowy „Panda 2011" z chemii - laureaci I miejsca: Angelika Nikitiuk, Katarzyna Wasiluk Ic, III m: Anna Zinkiewicz Ib - M. Aściukiewicz

- Ogólnopolski Konkurs z chemii „Pingwin" zorganizowany przez firmę EDI - laureatka III Katarzyna Wasiluk Ic - M. Aściukiewicz

- W V Ogólnopolskiej Olimpiadzie wiedzy o Internecie - laureatami I etapu okręgowego zostali: Bolesta Bartosz, Sacharczuk Kornel, Wasiluk Daniel, Sołowianiuk Adrian IIIb - J Naliwajko

- Ogólnopolski Konkurs: Nasi bliscy, nasze dzieje, nasza pamięć - straty osobowe i ofiary represji w czasie okupacji hitlerowskiej - wyr: Ilona Gawryluk IId, Marta Gajko IId, Anna Nesteruk IIb, Angelika Jakubowska IIb - K. Harasim

- Ogólnopolski konkurs „Młodzież wLasach Europy" - II wynik w woj., III wynik kraj. Laura Pilar Magruk, Aneta Karpuk - A. Dolińska

Na szczeblu wojewódzkim:

- I Wojewódzki Konkurs Gimnazjalny „Wirtualny Spacer po Szkole" - laureat I miejsca Kamil Olszewski IIIb - J. Naliwajko; finalistki: Czerniak Justyna, Ambrożewicz Karolina IIIc - A. Sawicki

- Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Bioróżnorodnodność i formy ochrony przyrody w Polsce" - I m. Justyna Czerniak IIIc, III m. Laura Pilar Magruk IIIb  - A. Dolińska

- XI Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej -   finaliści: Marta Olszewska IIIb, Katarzyna Syed IId - B. Jaroszko

-Djecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej - finalistki: Wioletta Bosiacka IIc, Edyta Brzezińska - B. Jaroszko

- Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną ortografią na co dzień" - wyr. na drugim etapie: Karolina Kwiatkowska Ib, Angelika Młodzianowska IIb - K. Chomicka-Sosna

Na szczeblu powiatowym

- Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - III m. w klasyfikacji drużynowej: Bielecki Jakub, Korycki Tomasz, Borowski Przemysław  - J. Naliwajko

Na szczeblu miejskim

- Turniej wiedzy - Historia Parafii Matki Boskiej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim -

I m.- Katarzyna Chrom, Beata Popławska kl. Ib - B.Jaroszko

 

Konkursy artystyczne:

Na szczeblu międzynarodowym:

- Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Paul Klee - Spacer z Kolorem" - nagroda Nikitiuk Angelika Ic - W. Tyc

-Międzynarodowy Konkurs Piosenki „ Podlaska nuta" - II m. duet Adrianna Szuj i Paula Korniluk, III m. trio Angelika Nikitiuk Ic, Agata Łaut Ic, Katarzyna Wasiluk Ic - E. Tomczuk

- Międzynarodowy konkurs piosenki „Nuty Przyjaźni" - wyr: Kamila Juźwiuk, Magdalena Jakimiuk IIIa - Al. Niegierewicz

- X Ogólnoukraiński Festiwal Młodych Wykonawców Muzyki Ludowej w Równem - I nagroda duet: Adrianna Szuj, Paula Korniluk Ic; II nagroda trio: Aleksandra Korniluk, Magdalena Jakimiuk IIIa, Wioletta Kruk IIIb - E. Tomczuk

 

Na szczeblu krajowym:

- Ogólnopolski konkurs na film „Szkoła i dom pozytywnej energii" - II za film „Ekumen" - Kamil Olszewski IIIb - A. Dolińska

- XI ogólnopolski konkurs plastyczny „Człowiek w ruchu" - wyr: Jakub Bielecki IIc - W. Tyc

- XII ogólnopolski konkurs plastyczny „Kartka Świąteczna" - wyr: Agata Łaut Ic

- Ogólnopolski konkurs piosenki białoruskiej - I m. na etapie powiatowym, II m. na etapie krajowym: Kamila Juźwiuk IIIa, Magdalena Jakimiuk IIIa - A. Niegierewicz

 

Na szczeblu wojewódzkim:

- Konkurs recytatorski „Rosyjska Poezja Kobieca" -Im. Adrianna Szuj Ic, II m.: Angelika Nikitiuk Ic; wyr: Katarzyna Wasiluk Ic - K. Harasim,

I m. Marta Górska Ia, IIm Hubert Niewiński Ia - T. Korycka

- VIII wiosna młodych talentów - nagroda „Graffiti - sztuka ulicy" - laureat grupowy - W. Tyc

- Wojewódzki Konkurs. „Ukraińskie Słowo"- I m. Magda Jakimiuk IIIa, II m. Angelika Nikitiuk Ic, Adrianna Szuj Ic, III m. Katarzyna Wasiluk Ic - A. Giza

- Wojewódzki Konkurs Piosenki Ukraińskiej „Z podlaskiej krynicy" - I m duet Adrianna Szuj i Paula Korniluk Ic, . trio Angelika Nikitiuk, Agata Łaut , Katarzyna Wasiluk Ic - E Tomczuk

- Konkurs Fotograficzny „Drewniana Architektura Podlasia" - II m. Marta Gajko, IId m. III m Magdalena Jakimiuk IIIa, wyr- Ilona Gawryluk IId-  W Tyc, J Białokozowicz

- Konkurs na „najpiękniejszy strój leśny" - I m. Anna Nesteruk IIb, III m. Marta Sorokim IIa, wyr: Anna Jurczuk IIIb, Aleksandra Jakimiuk IIb, Barbara Stepaniuk IIa, Diana Ciepłucha IIb, Sara Dąb IIa - A. Dolińska

 

Na szczeblu powiatowym

- Powiatowy konkurs recytatorski poezji religijnej - wyr: Magdalena Tworkowska Ic - B. Jaroszko

- Konkurs recytatorski „Spotkania z poezją i prozą religijną o tematyce paschalnej" - I m. Anna Nesteruk IIb - A. Barszczewska

- Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej - wyr: Kamila Juźwiuk IIIa, Magdalena Jakimiuk IIIa - A. Niegierewicz

 

Na szczeblu miejskim

- Konkurs Kolędniczy „Bóg się rodzi" - I m. - Magdalena Tworkowska Ic, Natalia Kotowicz Ib, Marta Olszewska IIIb - B. Jaroszko

 

Osiągnięcia sportowe:

Na szczeblu wojewódzkim:

-II miejsce w finale Gimnazjady Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej chłopców  Skład drużyny:

Chmur Radosław IIIa, Duszkowski Hubert IIIa, Falkowski Grzegorz IIIa, Hoff Rafał IIIa, Kryński Tomasz IIIa, Lewczuk Łukasz IIIa, Mantiuk Piotr IIIa, Nikołajuk Piotr IIIa, Siemieniuk Tomasz IIIa, Sacharczuk Dariusz IIIa, Zimnoch Krystian IIIa, Żabiński Sebastian IIIa,

-III miejsce w Mistrzostwach woj. Podlaskiego Kadetek w Siatkówce Dziewcząt. Skład drużyny: Łapińska Magda, Grygoruk Urszula, Misiuk Estera, Jakimiuk Magdalena, Szawarska Paulina, Korniluk Aleksandra, Jakubiuk Katarzyna, Nowicka Joanna, Sejbuk Justyna, Stalewska Ewelina - IIIa - D. Duszkowski

 

Norbert Wawulski-Mistrz Gimnazjady Woj. Podlaskiego w Pływaniu (stylem motylkowym), (E. Chilkiewicz)

- Wicemistrz Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych stylem klasycznym

 

Na szczeblu powiatowym

-I miejsce w powiecie - V w województwie w Gimnazjadzie woj. Podlaskiego w siatkówce dziewcząt.

Skład drużyny: Łapińska Magda, Grygoruk Urszula, Misiuk Estera,

Jakimiuk Magdalena, Szawarska Paulina, Korniluk Aleksandra, Jakubiuk Katarzyna, Nowicka Joanna, Sejbuk Justyna, Stalewska Ewelina - IIIa; Obuchowska Justyna, Dąb Sara - IIa - D. Duszkowski

- III miejsce w grupie południowej w pływaniu stylem klasycznym - Abramczuk Barbara IIIb - D. Duszkowski

 

Na szczeblu miejskim

- I miejsce w mistrzostwach miasta Bielsk Podlaski w Lekkiej Atletyce. Skład drużyny:

Chmur Radosław IIIa, Falkowski Grzegorz IIIa, Hoff Rafał IIIa, Lewczuk Łukasz IIIa, Nikołajuk Piotr IIIa, Sacharczuk Dariusz IIIa, Żabiński Sebastian IIIa, Sawczyński Adrian IIc, Zieliński Damian IIId - J. Pawlik

- I miejsce w Mistrzostwach Miasta Bielsk Podlaski w lekkoatletyce. Skład drużyny: Łapińska Magdalena IIIa: I m - skok w dal, I m - sztafeta 4x100m, II m w biegu na 100 m.

Kapustnik Magdalena IIIb: I m - 100 m, I m - sztafeta 4x100, II m -300 m

Nowicka Joanna IIIa: I m - sztafeta 4x100, II m - skok w dal

Demidiuk Anna IIIc: I m - sztafeta 4x100,  II m - 600 m

Korniluk Aleksandra IIIa: III m - 600 m

Jakubiuk Katarzyna IIIa: III m - pchnięcie kulą

Jakimiuk Magdalena - D. Duszkowski