Osiągnięcia w roku szkolnym 2009/2010

Jesteś tu: Strona główna » Osiągnięcia w roku szkolnym 2009/2010

OSIĄGNIĘCIA  UCZNIÓW  SP 4

 

 

w r. szk. 2009/2010

Na szczeblu krajowym:

KONKURSY WIEDZY:

1. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR 2008”:

- Julita Bzowska, kl. VI c – wynik bardzo dobry, (5 wynik w kraju)  (op. M. Ryżyk)

- Patrycja Łapińska, kl.V c , Grzegorz Nowicki, kl. IV d – wyr. (op. M. Ryżyk)

-Szymon Zawadzki, Kacper Koziołkiewicz, Ada Hryniewicka, kl.IV c, Maria Wiesiełowska kl. VI a – wyr. (op. H. Grygoruk)

2. Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki „OLIMPUS”

- Patrycja Łapińska, kl. V c – laureatka (2 wynik w kraju), (op. M. Ryżyk)

- Szymon Zawadzki, kl. IV c – laureat (9 wynik w kraju), (op. H. Grygoruk)

3. Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną ortografią na co dzień”:

-  Piotr Andrejuk, kl. IV c – wyr. (op. K. Chomicka – Sosna)

- Szymon Stosiak, kl.V c – wyr. (op. I Kuczyńska)

-  Katarzyna Wasiluk, kl. VI a – wyr. (op. B. Szurbak)

4. Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień”:

-  Dominika Piotrowska, kl. IV c – wyr. (op. K. Chomicka – Sosna)

- Zuzanna Pietruczuk, kl. VI a – wyr. (op. B. Szurbak)

5. Ogólnopolski Turniej Czytania Tekstów Cerkiewnosłowiańskich:

- Elżbieta Kowalska kl. IV b – laureatka (op. A. Barszczewska)

KONKURSY ARTYSTYCZNE:

1. Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Podlaska Nuta” 2010 (op. E. Tomczuk)

- Adrianna Szuj, Paula Korniluk, kl. VIa (duet) - wyróżnienie

2. Międzynarodowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Nuty Przyjaźni 2010” w Hajnówce (op. E. Tomczuk)

-  Magdalena Tworkowska, kl.VI a – II miejsce

- Zespół Kameleon: Katarzyna Wasiluk, Maria Wiesiołowska, Justyna Bosiacka, Paula

Korniluk, Patrycja Sędziak, Patrycja Artemiuk, Magda Tworkowska, Katarzyna Tomczuk –  II miejsce

Na szczeblu wojewódzkim:

KONKURSY WIEDZY:

1.Konkursy przedmiotowe:

Wojewódzki Konkurs Historyczny:

- Piotr Dzun  kl. VIa – laureat (op. J. Białokozowicz)

- Daniel Jakubowicz kl. V c – finalista (op. K. Harasim)

Wojewódzki Konkurs J. Rosyjskiego:

- Katarzyna Wasiluk kl. VI a - laureatka (op. K. Harasim)

Wojewódzki Konkurs J. Polskiego:

- Zuzanna Rudko kl. VI c – finalistka (op. B. Szurbak)

Wojewódzki Konkurs Matematyczny:

- Patrycja Łapińska kl. V c – finalistka (op. M. Ryżyk)

2. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”

- Maria Wiesiełowska, kl. VI a – I m. w powiecie, finalistka etapu wojewódzkiego

(op.  A. Sawicki)

KONKURSY ARTYSTYCZNE:

1.Konkurs recytatorski  „Ukraińskie słowo” (op. E. Tomczuk, K. Matejczuk):

- Katarzyna Wasiluk kl. VI a -  I m.

- Katarzyna Tomczuk kl. V b – II m.

- Adrianna Szuj kl. VI a – III m.

2.Wojewódzki Konkurs Piosenki Ukraińskiej „ Z Podlaskiej Krynicy 2010”

(op. E. Tomczuk)

-  młodsza grupa zespołu „Ranok” -  I miejsce

- starsza grupa zespołu „Ranok” – I m.

-  duet - Adrianna Szuj, Paula Korniluk kl. VI a – II m.

3.Wojewódzki konkurs plastyczny „Narysuję dla Ciebie Aniołka” (op. I. Wesołowska):

- Katarzyna Wasiluk kl. VI a – II m.

- Kinga Bańkowska kl. Va – wyr.

4. Wojewódzki konkurs plastyczny „Podlasie świątynią słynie”:

- Julia Bliźniuk, kl. IV a – II m. (op. A. Barszczewska)

Na szczeblu powiatowym:

KONKURSY WIEDZY:

1.Ogólnopolski Konkurs „ Nasze Bezpieczeństwo”:

- Patrycja Łapińska, Patrycja Korobkiewicz, Daniel Jakubowicz kl. Vc – I m.

( op. K. Harasim)

2.Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:

- Paweł Piekutin Vb, Karol Ostapkiewicz Vc, Kamil Zinkiewicz Vb – III m.

(op. A. Sawicki)

KONKURSY ARTYSTYCZNE:

1.Konkurs recytatorski „Trójgłos poetycki” (op. A. Giza, B. Szurbak)

- Katarzyna Tomczuk, kl. V b, Adrianna Szuj, kl. VI a – III miejsce

2. „Spotkanie z poezją i prozą religijną o tematyce paschalnej”:

- Justyna Naumczuk, kl. IV b – wyr. (op. A. Barszczewska)

3. Konkurs kolędniczy:

- Angelika Nikitiuk, Agata Łaut kl. VI b – wyr. (op.  A. Barszczewska)

4.Hajnowskie Spotkania z Kolędą Prawosławną:

- zespół Ranok – I miejsce (op.  E. Tomczuk)

5.Konkurs recytatorski „ Baje, bajki, bajeczki…” (op. B. Szurbak):

- Katarzyna Tomczuk Vb, - IIIm.

6.Konkurs plastyczny „Jan Paweł II – papież wolności”

- Patrycja Artemiuk kl. VI a –  I m.(op. B. Jaroszko)

7.Konkurs plastyczny „Jan Paweł II w oczach dziecka”

- Patrycja Artemiuk kl. VI a –  III m.(op. B. Jaroszko).

KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE:

Na szczeblu krajowym:

1. Międzynarodowy konkurs matematyczny „Kangur 2010”:

- Konrad Sacharczuk, Mateusz Czeropski – wynik bdb ( op. Z. Gołębiecka)

-  Maurycy Naliwajko – wyr. (op. K. Pawluczuk)

2. Konkurs plast. „Grzyby, cuda i dziwy”

- Dawid Kapela, Patrycja Malinowska kl. I b – nagroda (op. J. Duszkowska)

- Marcel Żukowski II b – nagroda (op. B. Petkiewicz)

3. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kukiełka”:

- Szymon Lewandowski kl. I b – wyr.(op. J. Duszkowska)

4. Konkurs na Ozdobę Choinkową

– Marcel Żukowski kl. II b – I m. (op.  B. Petkiewicz, I. Duryńska)

5. Konkurs Rzecznika Praw Dziecka „ 20 lat Konwencji”

- Iga Nawarenko kl II b – wyr. (op. B. Petkiewicz)

6. Ekozespoły „Zmniejszają swój ślad ekologiczny” – wyr. zespołowe

B. Petkiewicz, Z. Gołębiecka, J. Duszkowska, E. Sawczyńska

7. Konkurs na konspekt zajęć „Moje silne drzewo” – nagroda B. Petkiewicz

8. Moja ulubiona postać bajkowa:

- Szymon Lewandowski – I m. (op. J. Duszkowska)

- klasa I b wyróżnienie zespołowe

9. „Wesołe śmieci”:

- Marcelina Naliwajko, Jakub Kopczyński, Marcel Żukowski, Maja Sawczyńska, Wiktoria Ostaszewska, Marta Troc – wyr. (op. J. Duszkowska, I. Duryńska)

Na szczeblu  wojewódzkim:

1.  Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Ukraińskie słowo”:

- Ewelina Sadowska kl. III a – I m.   (op. E. Tomczuk)

- Natalia Momotko kl. IIa – II m. (op. E. Tomczuk)

2. Konkurs literacki „Nowe Przygody Muminków”:

- Marcelina Naliwajko – II m. Marlena Szumska – wyr. (op. I. Duryńska)

- Marcel Żukowski – I m. (op. B. Petkiewicz, I. Duryńska)

- Natalia Chmur, Wiktoria Piórkowska – wyr. (op. D. Misiuk)

3. Konkurs plastyczny „Nowe Przygody Muminków”:

- Jakub Kopczyński, Klaudia Kruk, Aurelia Syczewska, Wioleta Jakoniuk –wyr.

(op. I. Duryńska)

- Mikołaj Jakimiuk –I m. , Wiktoria Piórkowska, Urszula Pawluczuk – wyr. (op. D. Misiuk)

4. II Spotkania Ekologiczne „ z Ziemią krążymy”

- Marcel Żukowski – wyr. w kategorii literackiej (op.B. Petkiewicz)

5. Konkurs literacki „Narysuję dla Ciebie aniołka”

- Marcel Żukowski – I m., Martyna Olszańska, Oliwia Lipska – wyr. (op.B. Petkiewicz)

6. Konkurs plastyczny „Narysuję dla Ciebie aniołka”

- Marlena Szumska – wyr. (op.I. Duryńska)

- Szymon Lewandowski – wyr. (op.J. Duszkowska)

7. Konkurs plastyczny „Podlasie świątynią słynie”

- Ewelina Sadowska kl. III a – wyr. (op. A. Barszczewska)

8. Konkurs plastyczno – literacki „Mój las – las w naszym życiu”

- nagroda zespołowa kl. II b

Na szczeblu  powiatowym

1.Konkurs recytatorski „Trójgłos poetycki”

- Ewelina Sadowska III a – II m. (op. K. Pawluczuk, E. Tomczuk)

2. Powiatowy Konkurs Wiedzy Społeczno – Przyrodniczej:

- Marcel Żukowski – II m., (op. B. Petkiewicz)

- Marcelina Naliwajko, Jakub Kopczyński – I m. (op. I. Duryńska)

- Joanna Tołwińska –II m., Paweł Proniewicki –III m. (op. E. Sawczyńska)

- Wiktoria Ostaszewska – II m. (op. J. Duszkowska)

- Maurycy Naliwajko – II m., Kamil Ziajko –III m., (op. K. Pawluczuk)

- Jakub Warpechowski – III m. (op. M. Popławska)

3. Konkurs plastyczny „Kapłan obecny wśród nas”

- Wiktoria Piórkowska II c – I m, Marcel Żukowski II b – II m. (op. Katarzyna Sarna)

4. Konkurs plastyczny „Moja Mama”

- Jakub Kopczyński – I nagroda,(op. I. Duryńska)

5. Konkurs literacki „Moja Mama”

- Adam Popławski – I nagroda, III nagroda (op. K. Pawluczuk)

6. Konkurs „Mistrz ortografii”

- Marcin Antoniuk – III m. (op. K. Pawluczuk)

7. Konkurs plastyczny „Rośliny leśne”

- Szymon Lewandowski – I m. (op.J. Duszkowska)

Osiągnięcia sportowe:

Otwarte Mistrzostwa Europy w Karate Semi Contact (Lubc – Niemcy)

- Michał Polakiewicz – złoty medal, brązowy medal

Międzynarodowe Seminarium i Zawody Wschodnich Sztuk Walki w Kazimierzy Wielkiej

-Michał Polakiewicz – złoto w kategorii Ju-Jitsu, srebro w kategorii Kata, brąz w kategorii Kobudo

Na szczeblu krajowym:

1.Mistrzostwa Polski Młodzików

- Norbert Wawulski – VI i VII m.

2.Zawodach Pływackich „Złota Jesień”,

- Norbert Wawulski – I m.

- Miron Siebiesiuk – I m.

3.Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza miasta Płońsk,

- Miron Siebiesiuk - II m.

4.Międzynarodowe Zawody Pływackie pod patronatem Marszałka Woj. Podlaskiego

- Gabriela Kowalczyk – III m.

5.Międzynarodowe Zawody Pływackie pod patronatem Burmistrza Sokółki

- Julita Słokotowicz – III m.

Na szczeblu wojewódzkim:

1.Mistrzostwa Woj. Podlaskiego w Minisiatkówce chłopców – VII m. (op. A. Kuna), skład drużyny: Rafał Grygoruk, Patryk Niemczynowicz, Paweł Piekutin, Przemek Sawicki, Damian Rudczuk, Jakub Zacharczuk, Szymon Stalewski, Sebastian Malinowski

2.Mistrzostwa Woj. Podlaskiego w Pływaniu - skład drużyny: Julia Borowik, Wiktoria Borowik, Gabriela Kowalczyk, Agata Wesołowska, Patrycja Czeczuga, Aleksandra Jakimiuk, Zuzanna Rudko, Claudia Smolańczuk, Aleksandra Sac, Karolina Badowiec, Julita Słokotowicz – VII m.

3.Zawody Pływackie Grand Prix Podlasia

- Norbert Wawulski – I i II m.

- Miron Siebiesiuk – I m.

- Gabriela Kowalczyk – III m.

- Julita Słokotowicz – II m.

4.Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Pływaniu

- Norbert Wawulski – II m.

- Miron Siebiesiuk – II m.

- Gabriela Kowalczyk – III m.

Na szczeblu powiatowym:

1.Mistrzostwa Powiatu w siatkówce dziewcząt:

Skład drużyny: Joanna Szawarska, Kamila Jakimiuk, Karolina Kwiatkowska, Angelika Nikitiuk, Kinga Stępień, Emilia Nikiforuk, Patrycja Łapińska, Anna Okuszko, Diana Muszyc, Magda Barszczewska, Zuzanna Bosiacka, Karolina Badowiec – I m.

2.Mistrzostwa Woj. w Pływaniu – finał grupy południowej

- I m na szczeblu powiatowym, drużyna dziewcząt

- II m.  na szczeblu powiatowym, drużyna chłopców;

skład drużyny: Damian Proniewicki, Szymon Stalewski, Norbert Wawulski, Piotr Andrejuk, Miron Siebiesiuk, Karol Żukowski, Szymon Zawadzki, Dawid Misiuk


OSIĄGNIĘCIA  UCZNIÓW  GIMNAZJUM NR 2

w roku szkolnym 2009/2010

Konkursy przedmiotowe

a) organizowane przez Podlaskiego Kuratora Oświaty:

7 finalistów:

- finalistą WK Chemicznego został Karol Tarantowicz z IIIb (op. M. Aściukiewicz)

- finalistami WK Matematycznego są Marta Laszewicz i Dariusz Kuna z IIId (op. E. Gałka)

- finalistą WK Biologicznego została Laura Pilar Magruk IIb (op. A. Dolińska)

- finalistami WK Informatycznego zostali Jarosław Ostapczuk z IIIa, Dariusz Kuna z IIId, Tomasz Siemieniuk z IIa (op. J.Naliwajko)

b) organizowane przez inne podmioty:

Na szczeblu krajowym:

- Ogólnopolski Konkurs z chemii „Pingwin" zorganizowany przez firmę EDI - laureatami II miejsca - Katarzyna Maria Syed Id i Tomasz Korycki z Ic: wyróżnienie VIII miejsca - Zimnoch Edyta - ID,  wyróżnienie X miejsca - Wioletta Bosiacka - Ic (op. M. Aściukiewicz)

- W IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie wiedzy o Internecie laureatami I etapu okręgowego zostali: D. Kuna, z IIId, Muczyński Malwin i Jarosław Ostapczuk  z IIIa, Tomasz Siemieniuk z IIa (op. J. Naliwajko)

- Ogólnopolski Konkurs: Nasi bliscy, nasze dzieje, nasza pamięć - straty osobowe i ofiary represji w czasie okupacji hitlerowskiej - III m. dla szkoły, nagroda specjalna Prezesa IPN dla Ilony Gawryluk z Id, wyróżnienia: Anna Nesteruk, Marta Gajko i Angelika Jakubowska z Ib (op.K. Harasim)

- w Ogólnopolskim  Konkursie „Ekozespoły zmniejszają ślad ekologiczny" -  uczniowie klas III zdobyli III m. zespołowo na etapie krajowym (op. J. Zajkowska, A. Dolińska, M. Aściukiewicz, A. Bartoszuk)

- Konkurs „Młody reporter dla środowiska"  wyróżnienia Agata Bubel z IIIa i Wiktoria Michalczuk z Ia (op. A. Dolińska)

- Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną ortografią na co dzień" - wyróznienie Adam Niczyporuk z IIIc (op. K. Chomicka-Sosna)

-  II konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym finalistkami etapu wojewódzkiego zostały Dorota GawrylukIIIa i Joanna Wojno IIIb (op. M.Fiedoruk)

- XIV Turniej czytania tekstów cerkiewnosłowiańskich - finalistki: Magdalena Jakimiuk z IIId i Emilia Lewczuk z IIa

Na szczeblu wojewódzkim:

- X Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej -Laura Magruk z IIb została laureatką, Marta Olszewska z IIb finalistką (op. B.Jaroszko)

Na szczeblu powiatowym:

-  Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego  - drużyna w składzie: Marcin Iwanow, Wojciech Korniluk i Patryk Kramkowski  - I m. na szczeblu powiatu a w klasyfikacji indywidualnej I m. zdobył Marcin Iwanow z IIId (op.J. Naliwajko)

- Diecezjalny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II - IV m.  Ewelina Wiercińska i Kinga Bobrowicz z IIId


Na szczeblu miejskim:

- Turniej Wiedzy o Bielsku Podlaskim - Sylwia Kulik i Ewelina Wiercińska zdobyły dla szkoły II m (op.J. Białokozowicz)

- Miejski Turniej Wiedzy „ Rok Kapłański" - I m. Agata Bubel  a  II m  Izabela Kuczyńska z IIIa (op. B. Jaroszko)


Konkursy artystyczne:

Na szczeblu międzynarodowym:

-Międzynarodowy Konkurs Piosenki „ Podlaska nuta" - I m.  Złotą Podlaską Nutę - trio: Wioletta Kruk, Aleksandra Korniluk, Magdalena Jakimiuk; II m. w kat. Solistów: Kamila Juźwiuk z IIa (op. E. Tomczuk)

Na szczeblu krajowym:

- Ogólnopolski konkurs plastyczny „Mój Grunwald"- III m. Jakub Jakubowicz z I d (op. W. Tyc)

Na szczeblu wojewódzkim:

- wyróżnienie za pracę zbiorową na etapie wojewódzkim w konkursie „Naklejka   Niezapominajki" - grupa uczniów z kl IIId (op. A. Dolińska)

- Wojewódzki Konkurs. „Ukraińskie Słowo"- Grzegorz Burzyński zdobył I miejsce, Anna Nesteruk z Ib - II m., Karina Michnowska z Ia III m (op. K. Matejczuk)

Na szczeblu powiatowym:

- Międzypowiatowy Konkurs Poezji Religijnej - I m. Agata Bubel z IIIa (op. B. Jaroszko)

- Konkurs recytatorski „Spotkania z poezją i prozą religijną o tematyce paschalnej" - I miejsce: Anna Nesteruk z IIb, Wioletta Kruk z IIb (op. A. Barszczewska)

Na szczeblu miejskim:

- Konkurs krasomówczy „Orator" - tytuł Brązowego Oratora zdobyła Patrycja Masalska z Ic (op. K. Mańko)

- Konkurs plastyczny „Oblicza wykluczenia” – I m Magdalena Jakimiuk z IIa (op. W. Tyc)

- Konkurs plastyczny „ Bielsk Podlaski na Szlaku Jagiellońskim” – nagrody Laura Pilar Magruk i Mateusz Romańczuk z IIb (op. W. Tyc)

- Konkurs plastyczny  Biennale BDK „ Pasje i talenty 2010” – wyróżnienie  Dorota Wojciuk z IId (op. W. Tyc)

- Konkurs plastyczny  „Jan Pawel II w oczach dziecka” – wyróżnienie Joanna Wojno z IIIa

Osiągnięcia sportowe:

Na szczeblu wojewódzkim:

-I miejsce w Gimnazjadzie Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej dziewcząt (op. A. Sosna)

Skład drużyny: Sylwia Kulik, Natalia Nikiforuk, Ewelina Wiercińska, Marta Laszewicz, Justyna Tomaszuk, Katarzyna Stepaniuk, Kinga Bobrowicz, Krystyna Białokozowicz, Grygoruk Urszula , Jakimiuk M., Łapińska Magdalena, Estera Misiuk

-IV miejsce w Gimnazjadzie Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej chłopców  (op. J. Pawlik)

Skład drużyny: Chmur Radosław, Duszkowski Hubert, Kryński Tomasz, Lewczuk Łukasz, Mantiuk Piotr, Nikołajuk Piotr, Tomasz Siemieniuk, Dariusz Zacharczuk, Krystian Zimnoch, Żabiński Sebastian – IIa; Dariusz Kuna, Marcin Iwanow, Michał Mojsik

- Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Siatkówce Dziewcząt Młodziczek – IV m (op. D. Duszkowski)

Skład drużyny: Jakimiuk Magdalena, Łapińska Magdalena, Estera Misiuk, Grygoruk Urszula, Szawarska Paulina, Nowicka Joanna, Korniluk Aleksandra, Sejbuk Justyna, Jakubiuk Katarzyna, Stalewska Ewelina

- Gimnazjada Województwa Podlaskiego w indywidualnych biegach przełajowych – VI m Anna Demidiuk z IIc (op. A. Sosna)

Na szczeblu powiatowym:

- Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt IV m ; ( IX m w grupie południowej woj. podlaskiego) (op. D. Duszkowski)

Skład drużyny Nowicka Joanna, Misiuk Estera Kapustnik Magdalena, Grygoruk Urszula, Korniluk Aleksandra,  Sylwia Kulik ,Obuchowska Justyna.

Na szczeblu miejskim:

- Mistrzostwa Miasta Bielsk Podlaski w Lekkoatletyce dziewcząt  II m (op. D. Duszkowski)

Skład drużyny: Łapińska Magdalena, Nowicka Joanna, Kapustnik Magdalena, Jakimiuk Magdalena, Grygoruk Urszula, Korniluk Aleksandra, Katarzyna Stepaniuk, Sylwia Kulik, Szurbak Magdalena

- Mistrzostwa Miasta Bielsk Podlaski w Lekkoatletyce chłopców  III m (op. J.Pawlik)

Skład drużyny: Chmur Radosław, Lewczuk Łukasz, Tomasz Siemieniuk,  Krystian Zimnoch, Żabiński Sebastian – IIa

- Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta Bielska Podl. - dziewczęta–II m

Skład drużyny: Demidiuk Anna, Szawarska Paulina, Nowicka Joanna