Osiągnięcia w roku szkolnym 2011/2012

Jesteś tu: Strona główna » Osiągnięcia w roku szkolnym 2011/2012

OSIĄGNIĘCIA  UCZNIÓW  SP 4 w r. szk. 2011/2012

 

KONKURSY PRZEDMIOTOWE


a)     Organizowane przez Podlaskiego Kuratora Oświaty


      Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy:

- Piotr Andrejuk VI C– laureat        (op. Alina Bartoszuk)

- Elżbieta Kowalska VI B-laureat   (op. Katarzyna Wesołowska)

-Julia Blizniuk VI A-laureat            (op. Katarzyna Wesołowska)


     Wojewódzki Konkurs Matematyczny:

- Szymon Zawadzki VI C – laureat        (op.I. Pierewoj)

- Ada Hryniewicka  VI C– finalista        (op.I. Pierewoj)            

- Kacper Koziołkiewicz VI C – finalista (op.I. Pierewoj)            

-Paulina Sacharczuk VI B- finalistka      (op.I. Pierewoj) 

         

       Wojewódzki Konkurs Informatyczny:

- Szymon Zawadzki VI C– finalista przygotowywał p. R. Kowalewicz

 

b)     Organizowane przez inne podmioty


Ogólnopolski Konkurs przedmiotowy Matematyki  ,,Pingwin”

wyróżnienie Jakub Koziołkiewicz IV B    (op. M. Ryżyk)

wyróżnienie Szymon Zawadzki VI C      (op. I. Pierewo)


Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR 2012”    - dwa wyróżnienia

Paulina Sacharczuk VI B    (op. Irena Pierowej)

Jakub Koziołkiewicz IV B ( op. Maria Ryżyk)


Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki „OLIMPUS” sesja jesienna

Laureat Jakub Koziołkiewicz IV B op. (M. Ryżyk)

Laureat Wiktoria Piórkowska IV A (op.  M. Ryżyk)

 

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki „OLIMPUS”(sesja zimowa)

-laureat -Szymon Zawadzki i Ada Hryniewicka z VI C ( op. Irena Pierowej)

-laureat Kamil Ziajko VA - trzeci wynik w kraju, Kondrat Sacharczuk IVA, Jakub Koziołkiewicz IV B ( op. pani Maria Ryżyk)

 

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki „OLIMPUS”(sesja wiosenna)

- laureat Jakub Koziołkiewicz IV B (przygotowywała p. Maria Ryżyk)

-laureat Kondrat Bazyli Sacharczuk IV A (przygotowywała p. Maria Ryżyk)

-laureatka Wiktoria Piórkowska IV A (przygotowywała p. Maria Ryżyk)

 

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki „PANDA”-

- laureat Jakub Koziołkiewicz IV B (op. Maria Ryżyk)

- wyróżnienie –Kamil Ziajko V A (op. Maria Ryżyk)

-wyróżnienie-Wiktoria Piórkowka IV A ( op. Maria Ryżyk)

- wyróżnienie-Kondrat Bazyli Sacharczuk IVA ( op. Maria Ryżyk)

-wyróżnienie –Marcel Żukowski IV B (op. Maria Ryżyk)

 

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Języka Polskiego „ALBUS”:

- wyróżnienie Jakub Koziołkiewicz IV B (op. Barbara Szurbak)

-wyróżnienie Marcel Artur Żukowski IV B ( op. Barbara Szurbak)

 

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień”:

-wyróżnienie Grzegorz Nowicki VI D (op. pani Katarzyna Chomicka -Sosna

 

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną ortografią na co dzień”:

- wyróżnienie Kamil Ziajko V A                       (op. Barbara Szurbak  )         

- wyróżnienie Marcin Antoniuk VA                  (op. Barbara Szurbak  )                                     

-wyróżnienie Marcel Żukowki  IVB                  (op. Barbara Szurbak  )         

 

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

-III miejsce drużynowo na szczeblu powiatowym -Kacper Koziołkiewicz VIc,

Dawid Misiuk VI c, Radosław Romanczuk VI C   (op. Andrzej Sawicki)

-II miejsce indywidualnie Kacper Koziołkiewicz VIC ( op. Andrzej Sawicki)

 

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

III miejsce na szczeblu powiatowym –Szymon Zawadzki VIC (op. R. Kowalewicz)

 

 

KONKURSY ARTYSTYCZNE:


Na szczeblu krajowym:

Ogólnopolski konkurs Piosenki Białoruskiej

-wyróżnienie Wiktoria Walerian VI D przygotowywała p. Alina Niegierewicz

 

XXXIV Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży,, Krajobraz Polski, tradycje, współczesność, przyszłość”, przygotowywała pani Iwona Wesołowska I  Elżbieta Tomczuk

-nagroda – Agata Anna Wesołowska IV B

-wyróżnienie Jacek Marcin Wesołowski IV B

 

Na szczeblu wojewódzkim:

VIII Wojewódzki Konkurs Piosenki Ukraińskiej ,, Z podlaskiej krynicy”

-I miejsce zespół Ranok przygotowywała p. Elżbieta Tomczuk ( N. Chmur IV A, J. Zinkiewicz IV A, M. Czykwin VA, E. Sadowska Va, A. Jakimiuk  VI B, K. Onopiuk VB.

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny , Cztery pory roku na Podlasiu”

-nagroda – Aleksandra Osa  przygotowywała pani Iwona Wesołowska

 

XXXIV Ogólnopolski konkurs Twórczości plastycznej dzieci i młodzieży,, Krajobraz Polski, tradycje, współczesność , przyszłość ‘’

Nagroda Anna Wesołowska, Jacek Marcin Wesołowski- (op. I Wesołowska, E. Tomczuk)

 

Na szczeblu powiatowym

Konkurs recytatorski  „Ukraińskie słowo” :

-I miejsce Sara Andrzejuk VID,

-II miejsce Natalia Momotko IVA

-II miejsce Ewelina Sadowska VA

-II miejsce Natalia Chmur   IV A

III miejsce Mikołaj Jakimiuk IV A

Wyróżnienie Magdalena Czykwin VA              przygotowywała Agnieszka Giza 

 

IX Wiosna Młodych talentów Prezentacje 2012

Wyróżnienia  Rafał Lewczuk V B, Ewelina Sadowska V A, Jacek Wesołowski IV B, Gabriel Kryszpiniuk IV B, (op. Iwona Wesołowska)

 

Konkurs recytatorski ,, Trójgłos poetycki”

III m Natalia Momotko (op. G. Korolczuk)

 

Powiatowy Konkurs Piosenki Białoruskiej

-III miejsce Wiktoria Walerian VI D przygotowywała p. Alina Niegierewicz

 

Wojewódzki konkurs recytatorski ,, Baje , bajki, bajeczki” etap rejonowy

-III miejsce-Natalia Chmur IV A ( op G. Korolczuk)

- wyróżnienie Maciej Borowski VI C (op. Katarzyna Chomicka-Sosna)

 

Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej

-wyróżnienie Sara Andrzejuk VI D ( op. B. Jaroszko)

 

Powiatowy Konkurs ,, Strój ,godny, modny i wygodny”

Wyróżnienie Piórkowska Wiktoria IV A, Wiktoria Wasilewska IVC, Julita Hryniewicka IV C (op. A. Bosiacka)

Wyróżnienie Gabriel Kryszpiniuk ( op. B. Jaroszko)

 

Na szczeblu Miejskim

Konkurs Krasomówczy o Bielsku Podlaskim

 -Tytuł Srebrnego Oratora- Julia Agata Borowik  VI A (op. Barbara Szurbak)

 

Miejski konkurs kolędniczy ,, Bóg się rodzi , gwiazda wschodzi”

- I miejsce zespół z klasy IVB : Agata Wesołowska, Oliwia Lipska, Zuzanna Gass, Maja Olszewska, Zofia Kwiatkowska ( o. E. Tomczuk)

- II miejsce Natalia Momotko IV A Natalia Chmur IVA,  Oliwia Jakimiuk VI B, Weronika Sędziak VI D, Daria Skiepko VI B ( przygotowywała Elżbieta Tomczuk)

-wyróżnienie Kaja Wieremiejuk przygotowywała Agnieszka Bosiacka

 

"Kardynał Stefan Wyszyński”

-Sebastian Malec, Kamil Ziajko przygotowywała Agnieszka Bosiacka

 

"Mój kraj jest ciekawy- zachęć przyjaciela do odwiedzenia Polski” miejski konkurs literacki

Nagroda : Maurcy Naliwajko VA, Kewin Kośko IV B (o. B. Szurbak)

Wyróżnienie Marcel Żukowski IV B ( o. B. Szurbak)

Wyróżnienie Julita Słokotowicz VI D (o. Katarzyna Chomicka-Sosna)

 

"Wielkanoc w tradycji ludowej ‘’

Nagrody : Oliwia Lipska IV B, Marcel Żukowski IV B, Gabriel Kryszpinuik IV B, Wiktoria Piórkowska IV A, Kewin Kośko IV B, Aleksandra Osa V A

Wyróżnienia:  Aleksandra Chilkiewicz IV C, Mareusz Czeropski IV B, Aleksandra Prochoruk IV B

Przygotowywała E. Tomczuk

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE


Na szczeblu wojewódzkim:

 

III miejsce w Finale Igrzysk woj. Podlaskiego w pływaniu  w klasyfikacji drużynowej dziewcząt

Julia Słokotowicz VI D, Patrycja Czeczuga VI B, Agata  Anna Wesołowska IV B, Zofia Kwiatkowska, Martyna Olszańska, Urszula Bagniuk IV D

 

 IV miejsce w Finale Igrzysk woj. Podlaskiego w pływaniu  w klasyfikacji drużynowej  chłopców przygotowywał Andrzej Kuna

Dawid Misiuk VI C, Piotr Andrejuk VI C, Szymon Zawadzki VI C, Jacek Wesołowski IV B, Kewin Kośko IV B, Dawid Misiuk V I C, Jakub Nowiczkow, Gabriel Kryszpiniuk

Indywidualnie    Julita Słokotowicz VI D miejsce IV

                            Piotr Andrejuk VI C miejsce V

 

Igrzyska Województwa Podlaskiego  w siatkówce przygotowywał pan Jan Rudeczko

III miejsce w ćwierćfinale (Żaneta Chmur VI C, Ada Hryniewicka  VI , Joanna Mioduszewska VI C, Natalia Nazaruk VI C, Weronika Prokopiuk VI C, Natalia Szurpik VI C, Patrycja Czeczuga VI B, Maria Kadej VI D, Aleksandra Jakimiuk VI B)

 

VIII miejsce w finale wojewódzkim Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Areobiku przygotowywała pani Monika Terebun (Justyna Naumczyk VI  B, Agnieszka Borowska VI B, Magda Borowska VI B, Patrycja Firs VI B, Kaja Wieremiejuk VI B, Julia Blizniuk VI A)

 

,, Polska biega”-bieg na 4,5 km- I miejsce Grzegorz Grygoruk,II miejsce Jakub Warpechowski, III miejsce Błażej Krawiec (op. Monika Trebun).

 

Półfinał Podlaskich Igrzysk Grupy Południowej w pływaniu (Mistrzostwach powiatu bielskiego) I miejsce w klasyfikacji drużynowej dziewczęta i chłopcy oraz i miejsce sztafety 6x 5m stylem dowolny –składy jak na zawodach wojewódzkich. Indywidualnie 5 pierwszych miejsc zdobyli –Zofia Kwiatkowska IV A, Martyna Olszańska IV A, Julita Słokotowicz VI D, Agata Anna Wesołwska IV B , Jakub Nowiczkow IV C oraz dwa drugie miejsca chłopców- Dawid Misiuk VI C, Piotr Andrejuk VIC i jedno trzecie Gabriel Kryszpiniuk)

 

Podlaskie Igrzyska Grupy Południowej

 

 – IV miejsce w finale w piłce nożnej ( Grzegorz Bartoszuk, Kondrad Juźwiuk, Grzegorz Grygoruk, Mateusz Hryniewicki, Dawid Kotowicz, Bartłomiej Drozdowski, Jakub Warpechowski, Łukasz Antoniuk, Marcin Antoniuk, Sebastian Malec (op. Jan Rudeczko)

 

- IV miejsce finale w czwórboju lekkoatletycznym – Gozdur Jakub VIC, Maciej Borowski, VI C, Damian Dobroczyński VI D, Grzegorz Grygoruk VI B, Łukasz Wojtiuk VI A , Jakub Warpechowski VI B , op. Jan Rudeczko)

 

-III miejsce w półfinale w piłce ręcznej ( Żaneta Chmur VI C, Ada Hryniewicka VI C, Joanna Mioduszewska VI C, Natalia Nazaruk VI C, Weronika Prokopiuk VI C, Natalia Szurpik VI C, Magdalena Popławska VI C, Kaja Weremiejuk VI B, Maria Kadej VI D, Aleksandra Jakimiuk VI D, Patrycja Czeczuga VI B, op. Jan Rudeczko)

 

Na szczeblu powiatowym

 

-II miejsce w Mistrzostwach powiatu w trójboju lekkoatletycznym (Magdalena Borowska IVC, Magdalena Jurczuk IVC, Urszula Pawluczuk IV C, Zofia Kwiatkowska IV B, Martyna Olszańska IV B, Dominika Ogonowska IV B, Oliwia Lipska IV B, op. Jan Rudeczko)

 

-III miejsce w sztafecie Mistrzostwach powiatu w biegach sztafetowych (Łukasz Antoniuk VI A, Marcin Antoniuk VI A, Grzegorz Grygoruk VI B, Grzegorz Nowicki VI D, Łukasz Wojciuk VI A, Bartek Drozdowski VI ,  Jakub Warpechowski  VI B, Błażej Krawiec VI

 

Na szczeblu miejskim


-I miejsce w punktacji  drużynowej w zawodach lekkoatletycznych z okazji Dni Bielska Podlaskiego (Rafał Zimnoch, Jakub Gozdur, Maciej Borowski, Damian Dobroczyński, Grzegorz Nowicki, Matwiejczuk Jakub, op.  Jan Rudeczko).

 

Osiągnięcia nauczania zintegrowanego w r. szk. 2011/2012

Ogólnopolska nagroda w konkursie edukacyjnym ,,Planeta energii” zespołowo I B (op. Bożena Petkiewicz)

Międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny

Bardzo dobry wynik Agata Stepaniuk III A (op.  Iwona Duryńska)

Wyróżnienie – Dominik Zawadzki II C ( op. K. Pawluczuk)

Wyróżnienie Jakub Sysa II B (op. Marzena Popławska)

Wyróżnienie Szymon Osipiuk III C (op. E. Sawczyńska)

 

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Zielone światło dla edukacji ekologicznej

II miejsce Marcelina Naliwajko III A  (op. I. Duryńska)

Wyróżnienie –Jakub Kopczyński III A(op. I. Duryńska)

 

Ogólnopolski konkurs na zielnik ,,Odkryj świat przekornych roślin ‘’

Wyróżnienie specjalne Jakub Kopczyński i Bartosz Szych I B (op. B. Petkiewicz)

 

Wojewódzki konkurs recytatorski „Ukraińskie słowo

I miejsce Julia Jemałowska IA (op. E. Tomczuk)

 

 

Wojewódzki konkurs plastyczny „Cztery pory roku na Podlasiu”

Nagroda Oliwia Olszewska I B ( op. Bożena Petkiewicz )

Nagroda Szymon Lewandowski III B (op. J. Duszkowska)

 

,,Pożegnanie zimy ‘’ –program edukacyjno –artystyczny

Karolina Boguszewska III B (op. J. Duszkowska)

 

Wojewódzki konkurs piosenki ukraińskiej „Z Podlaskiej Krynicy”

I miejsce –klasa IA (op. E. Tomczuk)

 

 

Powiatowy konkurs wiedzy matematycznej ,, Mały Kangurek”

II Agnieszka Bosiacka II A ( op. A. Rudczuk)

III Weronika Bosiacka II A (op. A. Rudczuk)

III Dominik Zawadzki II C ( op. K. Pawluczuk)

 

Konkurs recytatorski ,, Baje , bajki, bajeczki’’

I miejsce Marcelina Naliwajko III A (op. I Duryńska)

 

 

Miejski konkurs recytatorski ,, Przez różową szybkę”

I miejsce Julia Jermałowska IA (op. Z. Gołębiecka)

 

Miejski konkurs wiedzy ,, Przez różową szybkę”

Paulina Czyżewska III A (op. I. Duryńska)

 

Miejski konkurs recytatorski ,, Przez różową szybkę”

II miejsce Mateusz Lewczuk  I B (op. Bożena Petkiewicz)

II miejsce Paulina Czyżewska III A (op. I. Duryńska)

 

Miejski konkurs plastyczny ,,Wiosna w lesie”

Wyróżnienie Agata Stepaniuk III A (o. I. Duryńska)

 

Miejski konkurs plastyczny zakładka

I miejsce Daniel Zawadzki II C ( K. Pawluczuk)

Wyróżnienie Marcelina Naliwajko III A (o. I. Duryńska)

Nagroda Oliwia Olszewska I B ( op. Bożena Petkiewicz )

 

Miejski konkurs plastyczny ,, Wielkanoc w tradycji ludowej”

Nagrody –Laura Kośko, Marcelina Naliwajko III A (o. I. Duryńska)


 

 NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA  UCZNIÓW  Gm 2 w r. szk. 2011/2012

 

W konkursach wiedzy:


- Wiktoria Michalczuk – laureatka Woj. konkursu Biologicznego (op. A. Dolińska)

- Anna Nesteruk – laureatka Woj. Konkursu Wiedzy Ekologicznej „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce”; finalistka Woj. Konkursu Biologicznego organizowanego przez Podlaskiego Kuratora Oswiaty, (op. A. Dolińska)

Adrianna Szuj – finalistka Woj. Konkursu Biologicznego (op. A. Dolińska)

Julita Bzowska – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego (op. Eugenia Gałka)

Zuzanna Rudko – finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Języka angielskiego (op. A. Jermałowska)

Anna Zinkiewicz – finalistka ogólnopolskiego konkursu Polonistycznego „Z ortografia na co dzień” (op. K. Piekutin)

Patrycja Łapińska – laureatka Ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego z Matematyki „Pingwin” (op. I. Pierewoj)

- trzykrotna laureatka Ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego z matematyki „Olimpus” (op. I. Pierewoj)

            - laureatka ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego z matematyki „Panda” (op. I. Pierewoj)

            - wyróżnienie w ogólnopolskim Konkursie matematycznym „ Kangur” (op. I. Pierewoj)

- Maria Katarzyna Syed – laureatka XII Woj. Konkursu Wiedzy Biblijnej (op. B. Jaroszko)

- Edyta Brzezińska - laureatka XII Woj. Konkursu Wiedzy Biblijnej (op. B. Jaroszko)

- Wioletta Kinga Bosiacka - laureatka XII Woj. Konkursu Wiedzy Biblijnej (op. B. Jaroszko)

- Bielecki Jakub, Borowski Przemysław, Korycki Tomasz – II miejsce drużynowo w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, Jakub Bielecki – I miejsce indywidualnie w tym turnieju. (op. J. Naliwajko)

- Zdobycie certyfikatu „Lokalnego centrum aktywności ekologicznej” w krajowym konkursie

- I miejsce zespołowo na etapie wojewódzkim w ogólnopolskim konkursie na projekt edukacyjny  2012 w ramach programu „Trzymaj formę” organizowany przez Główny Inspektorat Sanitarny. (op. A. Dolińska)

- wyróżnienie na etapie wojewódzkim w ogólnopolskim konkursie „Oszczędzam energię - chronię klimat” (op. A. Dolińska)


Osiągnięcia sportowe:


- Dobrogowski Michał, Frączyk Krzysztof, Grygoruk Paweł, Hryniewicki Łukasz, Niewiński Maciej, Olejniczak Krzysztof, Olędzki Marcin, Roszczyc Igor, Woleński Kamil – I miejsce zespołowo w Gimnazjadzie woj. podlaskiego w siatkówce, IV miejsce w finale Gimnazjady woj. podlaskiego w siatkówce. (op. A. Sosna)

- Justyna Obuchowska, Sara Dąb, Julita Maksimiuk, Karina Michnowska, Barbara Stepaniuk, Karolina Masłowska – I miejsce zespołowo w powiecie w siatkówce, V miejsce w województwie w Gimnazjadzie województwa podlaskiego w siatkówce. (op. D. Duszkowski)

- Tomczuk Katarzyna, Łapińska Patrycja, Bosiacka Zuzanna, Barszczewska Magda, Okuszko Anna, Koniuch Beata, Jakimczuk Daria, Kulik Dominika, Badowiec Karolina, Nikiforuk Emilia, Stępień Kinga, Górska Paulina, Kwiatkowska Karolina – IV miejsce w województwie w mistrzostwach woj. podlaskiego w piłce siatkowej młodziczek. (op. D. Duszkowski)

Gabriela Kowalczyk i Miron Siebiesiuk IV miejsce w województwie w Gimnazjadzie w pływaniu. (op. E. Chilkiewicz)

 

 Osiągnięcia artystyczne:


Wiktoria Michalczuk – wyróżnienie w konkursie plastycznym „Krajobraz Polski-tradycje-współczesnosć”, wyróżnienie w „Pasjach i talentach 2012”, wyróżnienie w „Kompozycjach 2011” (op. W. Tyc)

- I miejsce zespołu Ranok w Hajnowskich spotkaniach z kolędą prawosławną. (op. E. Tomczuk)

- I m. i II m. zespół Ranok – w VIII wojewódzkim konkursie Piosenki Ukraińskiej „ Z Pidlaskoji Krynici”, I miejsce duet (Adrianna Szuj, Paula Korniluk w wyżej wymienionym konkursie), III miejsce trio (Angelika Nikitiuk, Agata Łaut, Katarzyna Wasiluk) (op. E. Tomczuk)

- III miejsce Adrianna Szuj  w wojewódzkim konkursie poezji rosyjskiej ‘”Poezja i proza na wschód od Bugu” (op. K. Harasim)

I miejsce –Angelika Nikitiuk, II miejsce – Katarzyna Wasiluk, III miejsce – Maria Wiesiołowska, wyróżnienia Agata Łaut w wojewódzkim konkursie recytatorskim „Ukraińskie Słowo” (op. A. Giza)

- nagroda dla Dominiki Szachowicz, Diany Muszyc i Weroniki Malinowskiej w wojewódzkim konkursie plastycznym „Cztery pory roku na Podlasiu” (op. W. Tyc)

- Kamila Frydrych i Magdalena Łobasiuk – II miejsce w powiatowym konkursie „Strój modny, godny i wygodny” (op. B. Jaroszko)

- wyróżnienie dla Adrianny Szuj w II konkursie Poezji Rosyjskiej „Miłość w poezji” (op. K. Harasim)

- I miejsce Magdaleny Tworkowskiej w VI Powiatowym Konkursie Poezji Religijnej (op. A. Bosiacka)

- Angelika Nikitiuk wyróżnienie w konkursie recytatorskim „Trójgłos poetycki”

- I m. Jakub Bartoszuk, II . Szymon Stosiak – w Miejskim Konkursie Wiedzy „Życie i działalność kardynała Stefana Wyszyńskiego”