Działania zmierzające do poprawy wyników sprawdzianu i egzaminu

Jesteś tu: Strona główna » Działania zmierzające do poprawy wyników sprawdzianu i egzaminu

Działania, które należy podjąć aby poprawić wyniki sprawdzianu po klasie VI i egzaminu gimnazjalnego:

L.p.

Działania

Osoby odpowiedzialne

Okres

1

Planowanie całorocznej pracy oraz pracy na każdej lekcji uwzględniające słabe i mocne strony kształcenia, wynikające z analizy sprawdzianu po klasie VI i egzaminów gimnazjalnych .

Każdy nauczyciel na swoim przedmiocie.

2

Powtarzanie szczegółowych treści nauczania według podstawy programowej.

Każdy nauczyciel na swoim przedmiocie

Od II semestru w klasie III gimnazjum i VI szkoły podstawowej

3

Analizowanie poleceń pod kątem ich rozumienia, parafrazowanie treści zadań, poleceń przez uczniów na każdej lekcji, podkreślanie istotnych informacji, zadawanie pytań sprawdzających stopień rozumienia poleceń.

Każdy nauczyciel na swoim przedmiocie

4

Sprawdziany diagnostyczne z przedmiotów objętych sprawdzianem lub egzaminem.

Dyrekcja , nauczyciele przedmiotów z których sprawdzana jest wiedza na egzaminie i sprawdzianie

Na koniec roku szkolnego kl. V oraz II gimnazjum

5

Rozwiązywanie na lekcjach przykładowych testów egzaminacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem zadań sprawdzających umiejętności, sprawiające uczniom trudności na sprawdzianie i egzaminie.

Każdy nauczyciel na swojej lekcji

Cały okres nauki, w zależności od liczby godzin

6

Konsultacje dla uczniów zdolnych i napotykających trudności w nauce .

nauczyciele

7

Zwrócenie szczególnej uwagi na indywidualizację nauczenia w zakresie realizowanych treści, form, metod na każdej lekcji i zajęciach pozalekcyjnych.

nauczyciele

8

Wpływanie na większe motywowanie dzieci przez rodziców do nauki, informowanie rodziców o wynikach sprawdzianów i egzaminów próbnych.

wychowawcy

Na zebraniach i w rozmowach indywidualnych

9

Holistyczne ocenianie prac.