Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa

Jesteś tu: Strona główna » Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa

Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa realizujemy, aby skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w szkole jak również poza nią.

Jest to ogólnopolski projekt wyłoniony w konkursie przeprowadzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w 2015 r. Projekt realizowany jest do grudnia 2018 r. Elementem projektu jest również konkurs „Jesteśmy Cyfrowobezpieczni” (III edycja konkursu trwa do 30kwietnia 2018).

czytaj więcej

Szkolne zasady bezpieczeństwa w Internecie


Wielu naszych uczniów uczestniczyło w zajęciach promującyh bezpieczne zachowania w sieci. Efektem tych zajęć, rozmów, dyskusji jest zestaw zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

czytaj więcej

W dniu 24 kwietnia 2018r w  Szkole Podstawowej Nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim odbyło się spotkanie z edukatorem programu cyfrowo bezpieczni.pl Panią Anną Krawczuk.

W spotkaniach wzięli udział uczniowie różnych klas. Pierwsze spotkanie odbyło się z uczniami nauczania zintegrowanego- wychowankami Pani Iwony Duryńskiej, która bierze aktywny udział w realizacji projektu.

czytaj więcej

W sieci jest wiele stron reklamujących różne gry dla dzieci i młodzieży. Chcemy Państwu przedstawić kilka stron zawierajacych treści bezpieczne dla dzieci oraz konkursy, komiksy, sondy, filmy i gry dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu.

czytaj więcej

Badania wskazują, iż dzieci coraz wcześniej i coraz więcej korzystają z urządzeń typu laptop, smartfon itp. Wychowawcy, Psycholog i Pedagodzy angażują sie w wiele zadań i działań mających na celu przekazanie uczniom i rodzicom informacji na temat zasad korzystania z urządzeń cyfrowych na co dzień.

Edukujemy uczniów jak bezpiecznie korzystać z Internetu
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |