Działania IX-X 2014

Jesteś tu: Strona główna » Działania IX-X 2014

Wrzesień 2014

•  Wykonanie prezentacji o sławnych polskich reżyserach i ich dziełach.

Link do prezentacji "Polscy reżyserzy i ich dzieła.":

Październik 2014

•  Wizyta  robocza w partnerskiej szkole w Chorwacji
  •  Przygotowanie prezentacji Powerpoint podsumowującej  wizytę w Chorwacji

W dniach 13-17 października 2014r. odbyła się kolejna wizyta robocza projektu pt. „Fotografia i kinematografia jako sposób spędzania czasu wolnego” programu Comenius w partnerskiej szkole podstawowej „Mladost“ w Jakšić, Chorwacja. W wyjeździe naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów gimnazjum i trzech nauczycieli, którzy wraz z partnerami ze  Słowacji, Turcji, Litwy, Szwecji, Węgier, Francji i Chorwacji realizowali działania projektu. Zaś tematem przewodnim, jaki łączył wszystkie partnerskie szkoły, byli  "Sławni reżyserzy i ich najlepsze filmy "

Nasz pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzania stolicy tego kraju – Zagrzebia. Odwiedziliśmy Instytut Graficzny, gdzie zapoznaliśmy się z etapami powstawania książki. Podziwialiśmy stare miasto z pięknymi zabytkami spacerując wąskimi urokliwymi uliczkami. W Jakšić uczniowie partnerskiej szkoły bardzo serdecznie nas przywitali krótką częścią artystyczną przekonując, iż pomimo  tego, że pochodzą z małej miejscowości, mają wielkie serca. Po przemówieniu Dyrektora szkoły pana Boško Obradovića nastąpiły prezentacje projektowych działań m.in. prezentacje o sławnych  reżyserach i ich twórczości. Ważnym elementem każdego spotkania grup roboczych projektu jest oglądanie rodzimego filmu partnera-gospodarza, więc tym razem uczniowie obejrzeli chorwacką komedię „Kto śpiewa – nie grzeszy”.  Międzynarodowa grupa uczestniczyła również w warsztatach prowadzonych przez pana Željko Baloga, dyrektora Festiwalu Jednominutowych Filmów. Zwiedzając pobliskie miasto wojewódzkie Požega mieliśmy okazję zajrzeć do jednej z najstarszych szkół w Chorwacji, do szkoły muzycznej, a także złożyć oficjalną wizytę w Urzędzie Żupanii Pożedzko - Slawońskiej.

Dni spędzone w Chorwacji były bardzo pracowite i szybko minęły, jednak zaowocowały w cenne doświadczenia oraz silne więzi przyjaźni.

Link do prezentacji podsumowującej wizytę w Chorwacji