Działania III-IV 2014

Jesteś tu: Strona główna » Działania III-IV 2014

Marzec  2014

• przygotowanie wystawy zdjęć o  dowolnej tematyce  wykonanych przez uczniów.
  • wykonanie prezentacji PowerPoint ze zdjęciami uczestników projektu.

W ramach projektu Comenius pt. „Fotografia i kinematografia jako sposób spędzania wolnego czasu” przeprowadzono szkolny konkurs fotograficzny. Zdjęcia wykonane przez uczniów dotyczyły następujących kategorii: Krajobrazy, Zwierzęta, Rośliny, Martwa Natura, Żywność, Moda i Fotoreportaż.

Wyróżniono 10 najciekawszych prac, które to zostaną pokazane szerszej publiczności na wizycie roboczej na Litwie. Wszystkie zdjęcia można podziwiać na wystawie zorganizowanej w Zespole Szkół im A. Mickiewicza.

Gratulujemy zwycięzcom!!!

link do prezentacji przedstawiającej zdjęcia zgłoszone przez uczestników konkursu:

link do prezentacji przedstawiającej wyróżnione zdjęcia:

Kwiecień  2014

• wizyta  robocza w partnerskiej szkole na Litwie.
  • przygotowanie prezentacji PowerPoint podsumowującej  wizytę na Litwie.

W dniach 7-11 kwietnia 2014 roku  uczniowie: Aleksandra Osipiuk, Julia Fiedoruk, Kaja Wieremiejuk, Karolina Chomko i Gabriela Pietruczuk  wraz z nauczycielami: Anną Lachowicz, Agnieszką Bosiacką i Katarzyną Wesołowską, uczestniczyli w wizycie roboczej projektu Comenius pt. „Fotografia i kinematografia jako sposób spędzania czasu wolnego”  w Wilnie – stolicy Litwy.

Po przyjeździe uczniowie i nauczyciele  zostali serdecznie powitani  przez  delegację Wileńskiej Szkoły Średniej w Lazdynai. Następnego dnia wszyscy uczestnicy projektu spotkali się z Wiceministrem Oświaty, panią dyrektor Marią Klimaszewską i panią wicedyrektor Reginą Abłom. W tym dniu wszyscy  obejrzeli multimedialną prezentację „Welcome to Lithuania”o państwach uczestniczących w projekcie oraz prezentację z wizyty w Szwecji. Kolejnym etapem spotkania było omówienie zrobionych w ramach „pracy domowej” i przywiezionych ze sobą zdjęć. Zdjęcia wykonane przez uczniów mogły dotyczyć następujących kategorii: Krajobrazy, Zwierzęta, Rośliny, Martwa Natura, Żywność, Moda i Fotoreportaż. Tego dnia ogłoszony został też konkurs „Litwa, którą zabiorę ze sobą”. Każda delegacja miała do wykonania  5 zdjęć: zabawny autoportret, „byłam tutaj…”, „ciekawa  architektura” lub „chcę zabrać to ze sobą…”. Po obiedzie wszyscy pojechali do Muzeum Radia i Telewizji Litewskiej, a stamtąd  na objazdową wycieczkę po Wilnie. Uczestnicy projektu mogli  zobaczyć m.in. Katedrę, Górę Zamkową, Uniwersytet Wileński, Ratusz, Kościół św. Anny, Ostrą Bramę, aleję Gedyminasa, Zielony most…

W środę uczestnicy projektu  odwiedzili stołeczny samorząd, a następnie pojechali na wycieczkę do zamku w Trokach. Po powrocie   uczniowie obejrzeli prezentację o Litwie i wzięli udział w warsztatach fotograficznych, a nauczyciele w tym czasie wybrali 5 zdjęć konkursowych. Wieczorem  grupa uczniów i nauczycieli udała  się na Wieżę Telewizyjną, gdzie zajadając pyszne lody podziwiała panoramę całego Wilna i okolic.

Kolejny dzień był również atrakcyjny, młodzież oglądała litewski film (z angielskimi napisami) „Tadas Blinda”, natomiast  nauczyciele ze wszystkich szkół partnerskich omawiali dalszy plan pracy. Atrakcją trzeciego dnia wizyty na Litwie był spacer po Starówce.  Po krótkim spacerze odbyło się rozstrzygnięcie konkursów fotograficznych. W jury zasiedli profesjonalni fotografowie. Cieszy nas fakt, że prace 3 naszych  uczniów  zyskały duże uznanie: „Oryginalny zachód Słońca” Marcela Żukowskiego, koty Agaty Wesołowskiej w fotoreportażu „Przydałoby się coś na ząb” oraz  praca Weroniki Grabowskiej, pt. „Boso przez świat”. W konkursie pt „Litwa, którą zabiorę ze sobą” wyróżniono 6 zdjęć – w tym dwa naszych uczennic: Kai Wieremiejuk i  Oli Osipiuk.

W piątek 11 kwietnia nadszedł czas na pożegnanie. Na dworcu nie zabrakło łez, bo dzieci bardzo zaprzyjaźniły się z rodzinami, u których mieszkały.

link do prezentacji podsumowującej wizytę roboczą na Litwie:

link do prezentacji przedstawiającej najciekawsze zdjęcia z Litwy: