Ogólne informacje o projekcie

Jesteś tu: Strona główna » Ogólne informacje o projekcie

Projekt Comenius pt. „Fotografia i kinematografia jako sposób spędzania wolnego czasu” jest  projektem wielostronnym związanym  z tematem wykonywania zdjęć i kręcenia filmów. Projekt ten będzie realizowany przez uczniów naszej szkoły od września 2013 do czerwca 2015 roku.

Głównym celem naszego projektu jest promowanie takich form sztuki jak fotografia i kinematografia. Cele projektu będą realizowane poprzez aktywne uczestnictwo uczniów w specjalnych warsztatach, podczas których będą zdobywać umiejętności wykonywania zdjęć i tworzenia filmów krótkometrażowych. Uczniowie  będą również  uczestniczyć w  wycieczkach do galerii sztuki, studia fotograficznego, spotkaniach  z artystami, co bez wątpienia wpłynie na  kreatywny sposoby spędzania wolnego czasu.

Uczniowie będą mieli możliwość poszerzania swojej wiedzy w tych dziedzinach, jak również rozwijania  swoich umiejętności związanych z techniką wykonywania zdjęć oraz produkcji filmów krótkometrażowych.  Uczniowie będą pogłębiać swoją wiedzę na temat  historii fotografii i kinematografii w swoich krajach ojczystych,  po to aby mogli poczuć  się dumni ze swojego dziedzictwa kulturowego.  W czasie wizyt w krajach partnerskich uczestnicy projektu wymienią się  tą wiedzą z rówieśnikami z tych że krajów dzięki czemu poznają  kulturę innych narodów europejskich.

Szkoły biorące udział w projekcie:

1. MERYEM ABDURRAHİM GİZER ORTAOKULU - szkoła z miasta Adana w Turcji, koordynator projektu
  2. Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim,
  3. Jernvallsskolan -  szkoła z miasta Sandwiken w Szwecji,
  4. College Vauban -  szkoła z miasta Maubeuge we Francji,
  5. Športové Gymnázium – szkoła z miasta Koszyce w Słowacji,
  6. Vilniaus Lazdynu Vidurine Mokykla - szkoła z Wilna na Litwie,
  7. Osnovna škola "Mladost" Jakšić – szkoła z Jaksić w Chorwacji,
  8. Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium szkoła z Budapesztu na Węgrzech

A oto link do strony projektu prowadzonej przez partnerów ze Szwecji: