Włączyliśmy się do akcji „Marzycielska Poczta”

Jesteś tu: Strona główna » Wolontariat » Włączyliśmy się do akcji „Marzycielska Poczta”

W grudniu wolontariusze  Szkolnego Koła Wolontariatu z dużym zaangażowaniem napisali listy i kartki świąteczne do chorych dzieci, które większość swojego czasu spędzają w domach i szpitalach, a Marzycielska Poczta pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji   do uśmiechu.

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl prezentowane są  profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię. Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list lub kartkę. Dla dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie. Dzieci często proszą rodziców o ponowne przeczytanie treści listów lub same wielokrotnie do nich wracają  Korespondencja sprawia dużo radości czasami więcej   niż niejeden tradycyjny prezent.

Postanowiliśmy powtórzyć naszą akcję w okresie Świąt Wielkanocnych.