Środki czystości dojechały do Białowieskiego Domu Dziecka

Jesteś tu: Strona główna » Wolontariat » Środki czystości dojechały do Białowieskiego Domu Dziecka

Przez cały październik zbieraliśmy środki czystości. Uczniowie  i nauczyciele chętnie włączyli się do naszej akcji. Wypełniliśmy  kilka kartonów  szamponami, żelami, mydłami, proszkami i płynami do prania, pastami i szczoteczkami do zębów oraz innymi środkami. 6 grudnia Mikołaj oraz  czwórka nas – wolontariuszy, w mikołajkowych czapkach, wyruszyliśmy do Białowieży, by dostarczyć zebrane środki czystości do Domu Dziecka. Tam zostaliśmy bardzo miło przywitani przez panie wychowawczynie oraz przedstawicieli mieszkańców  domu. Przy herbacie, pysznym cieście i rozmowach czas minął bardzo szybko. Wspólne zdjęcia i powrót do Bielska. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom, którzy włączyli się do naszej akcji.


Szczególne słowa podziękowania kierujemy do pana Daniela Łuczaja  (taty jednego z wolontariuszy), który wcielił się w postać Mikołaja i swoim samochodem dostarczył środki czystości do Białowieży. Zostaje Honorowym Przyjacielem Szkolnego Koła Wolontariatu.


            Nasze Szkolne Koło Wolontariatu organizując takie akcje pamięta  i realizuje słowa św. Jana Pawła II:

 

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się  z innymi.”