Jesteś tu: Strona główna » Wolontariat » LOTERIA – pomogliśmy Białostockiemu Hospicjum dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi

12 grudnia przeprowadziliśmy w naszej szkole loterię na rzecz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi. Przygotowania do niej rozpoczęliśmy w listopadzie. Było to zbieranie fantów. Uczniowie i nauczyciele bardzo chętnie przynosili zabawki, książki, gry, układanki, biżuterię, środki piśmiennicze oraz różne inne gadżety. Tydzień przed loterią rozwiesiliśmy  plakaty informujące o loterii oraz przekazaliśmy kartkę z informacją każdemu uczniowi klas I-III szkoły podstawowej. Na środowych spotkaniach Szkolnego Kola Wolontariatu segregowaliśmy fanty, przyczepialiśmy numerki i przygotowywaliśmy losy. Dzień przed loterią ułożyliśmy wszystkie fanty w czytelni. We wtorek 12 grudnia o godzinie 8.30 ustawiła się długa kolejka uczniów pragnących kupić los. Losów starczyło do godz. 11.30, a chętnych do wzięcia jeszcze udziału w loterii było bardzo, bardzo wielu. Tak duże zainteresowanie akcją świadczy, że nasi uczniowie i nauczyciele mają wrażliwe serca, rozumieją potrzebę  pomocy innym ludziom oraz fakt, że losy były bardzo atrakcyjne i wszystkie pełne.

Serdeczne podziękowania kierujemy do nauczycieli i uczniów, którzy przynieśli fanty na loterię lub kupili losy. Dzięki naszej wspólnej akcji wpłaciliśmy na konto Fundacji „Pomóż im” na rzecz  Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum  dla Dzieci w Białymstoku 700zł.

„Szczęście człowieka na ziemi zaczyna się dlań wtedy, gdy zapominając o sobie zacznie żyć dla bliźnich.”