RAJD ROWEROWY

RAZEM RAŹNIEJ!

19 i 26 września uczniowie klasy IIC, IIIA, IIIB gimnazjum i ich rodzice po raz pierwszy wyruszyli na rajd rowerowy pod hasłem „Razem Raźniej”. Kolarskie peletony poprowadziły Panie Anna Dolińska,  Joanna Dzun i Katarzyna Łuczaj. Rowerzyści w ustalonym szyku przejechali ulicami miasta, a później ścieżką rowerową w kierunku Dubiażyna. Pogoda tego dnia dopisała, a impreza była na medal. Ale rajdy to nie tylko jazda na rowerze. To także wspólne ognisko i zabawy w bezpieczny i kontrolowany sposób. Przy ognisku uczestnicy rajdu dzielili się swoimi wrażeniami i uwagami z przebytej  trasy jedząc z wielkim apetytem pieczoną kiełbaskę i smakowite ciasto przygotowane przez Rodziców. Integracja jest podstawą współpracy w każdej grupie ludzi. Nic tak dobrze nie scala zespołu jak zaplanowane przedsięwzięcie, cel, wspólne trudności, które należy pokonać  razem z innymi. Aktywny styl życia sprzyja zdrowiu fizycznemu i psychicznemu, buduje motywację do podejmowania innych zajęć, stanowi świetną alternatywę dla nudy, codziennej szarości i „głupich pomysłów”. Stanowi także solidną podwalinę pod profilaktykę ryzykownych zachowań, które często podejmują młodzi ludzie. Wspólne przebywanie razem wzmacnia więzi społeczne i pozwala lepiej poznać się uczniom, rodzicom i nauczycielom. Dziękujemy naszym wspaniałym  Rodzicom, którzy czynnie włączyli się  w organizację rajdu towarzysząc na trasie rowerzystom i  przygotowując  ognisko i posiłek.

Jak było - zobaczcie sami!