Szkoła Podstawowa nr 4 im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim

Święto Patrona Szkoły

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to czas, który urzeka nas swoją magią. Cudowna atmosfera przenika również szkolne mury, zakrada się do sal, w których choinki rozbłyskują kolorowymi światełkami, przemierza korytarze. Słychać rozbrzmiewające melodie kolęd, które towarzyszą życzeniom składanym przez szkolną brać.         

Ten niezwykły czas jest szczególny dla uczniów naszej szkoły również dlatego, iż obchodzimy wówczas rocznicę urodzin naszego patrona szkoły - Adama Mickiewicza.

24 grudnia 1798 roku, w cudownej atmosferze nocy wigilijnej, w Zaosiu koło Nowogródka, przyszedł na świat nasz wieszcz narodowy „przynosząc” sobie imię  Adam. To wtedy rozbłysła gwiazda, która wciąż jaśnieje mimo upływu 220 lat. Twórczość tego poety odegrała ogromną rolę w dziejach narodu polskiego, fascynowała kolejne pokolenia i wciąż zachwyca.       

Aby uczcić  pamięć wieszcza, 21 grudnia  2018r., w ramach obchodów  Święta Patrona Szkoły, została zaprezentowanawystawa poświęcona jego życiu i twórczości. Na  zajęciach języka polskiego zrealizowany był temat „Pod gwiazdą wieszcza Adama”, w ramach którego uczniowie brali udział w quizach i konkursach, sprawdzając swoją wiedzę i umiejętności.