Wieczornica patriotyczna

27 listopada w naszej szkole z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowano wieczornicę patriotyczną.

Tego wieczoru w szkole pojawiło się wielu gości, wśród których byli: Burmistrz Miasta - Jarosław Borowski, Komendant Powiatowej Policji - inspektor Maciej Wesołowski, pan Czesław Jakubowicz, który wcielił się w rolę marszałka Józefa Piłsudskiego, radni miasta oraz przedstawiciele bielskich instytucji. Uroczystość rozpoczęli uczniowie szkoły recytując wiersze  i śpiewając pieśni o tematyce patriotycznej. Po ich występie rozpoczął się koncert Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod kierunkiem prof. Wioletty Miłkowskiej. Pierwszym utworem była najstarsza pieśń patriotyczna „Bogurodzica” w wykonaniu męskiej części chóru. Potem zaprezentowano  piękne pieśni patriotyczne, z którymi Polacy szli do niepodległości. W trakcie występu chórzystów Dyrektor Muzeum Podlaskiego Andrzej Lechowski opowiadał o historii i znaczeniu tych pieśni, uwzględniając różne okresy losów  Rzeczypospolitej. Było też wspólne śpiewanie chóru i publiczności. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Roty.