SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2011

Dnia 16 września 2011 roku  nasi uczniowie nie pozostali obojętni wobec problemu zaśmiecania najbliższego im otoczenia i aktywnie włączyli się w akcję ,,Sprzątania Świata” . W tym roku  na sprzątnie ulic: Mickiewicza, Widowskiej, Wspólnej i Północnej  w okolicach szkoły, wyruszyła klasa Va wraz z panią Iwoną Wesołowską i Katarzyną Wesołowską.

Tereny objęte akcją zostały wyznaczone przez Urząd Miasta. Zanim zabraliśmy się do wykonania zadania klasa została podzielona na 2 grupy. Każda z nich otrzymała rękawice i worki oznaczone odpowiednimi napisami: SZKŁO, PLASTIK, METAL, PAPIER, ODPADY NIEBEZPIECZNE  I INNE ODPADY. Dzięki tym oznaczeniom uczniowie nabywali ważną umiejętność segregacji śmieci. Na zajęciach z plastyki dzieci wykonały też tematyczne ,,koszulki” z foliowych worków, które dumnie prezentowały podczas sprzątania ulic.

Na początku uczniowie narzekali na pustki w swoich workach, ale szybko ta sytuacja się zmieniła.. Najwięcej śmieci było  w zaroślach, na poboczach dróg, w pobliżu sklepów i przystanków autobusowych. Dzięki temu, że pracowaliśmy w grupie, w czasie trwania akcji  panowała radosna atmosfera,  a i  efekty tej pracy były również bardzo owocne. Udało się nam zebrać 25 worków śmieci: najwięcej z papierem, plastikiem, szkłem.

Trochę zmęczeni, ale zadowoleni z faktu, iż udało się nam zadbać o czystość naszych ulic wróciliśmy do szkoły. Tego dnia ulice zostały uprzątnięte ze śmieci, ale musimy pamiętać, że o nasze środowisko musimy dbać codziennie, a nie tylko raz w roku.