III Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

18 czerwca 2018r. miał miejsce w naszej szkole III Szkolny  Konkurs  Piosenki Obcojęzycznej. W tym roku uczniowie oprócz piosenek w języku angielskim mogli również zaprezentować  swoje umiejętności wokalne w języku rosyjskim. Celem konkursu była popularyzacja języka obcego wśród uczniów szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych, zachęcanie do tworzenia własnych interpretacji utworów śpiewanych przez znanych wykonawców oraz rozwijanie młodych talentów.

W tym roku szkolnym wykonawcy prezentowali bardzo różnorodny repertuar muzyczny. Utwory przez nich wykonywane wymagały od nich wysokich umiejętności wokalnych i na pewno wiele pracy, aby ich przygotowanie było na tak doskonałym poziomie.

Jury miało nie lada wyzwanie wybrać najlepszych z najlepszych. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników konkursu w dwóch kategoriach - piosenka angielska oraz piosenka rosyjska, postanowiło przyznać następujące miejsca:

Kategoria piosenka angielska:

Miejsce I: Wiktoria Sikora  „All I want”;

Miejsce II: Karolina Mirończuk  „All of me”;

Miejsce III: Szymon Wąż „One more light”.

Kategoria piosenka rosyjska:

Miejsce I:  Trio w składzie:  Maja Aleksiejuk,  Kornelia Naumczuk oraz Paulina Masłowska „Маленькая девочка”.

Wyróżnienia:

- Alicja Kierasińska, Gabrysia Borszczewska  „Улыбка”.

- Jakub Ławreniuk, Jakub Głowacki „Песенка о буквах”.

- Adam Żmieńka, Mateusz Hapunowicz, Rafał Sidoruk, Mariusz Hryniewicki, Katarzyna Maksimiuk: „Крылатые качели”.

GRATULUJEMY SERDECZNIE!!!!

Nauczyciele języków obcych: Katarzyna Harasim, Anna Jermałowska, Jolanta Kryńska.