Szkoła Podstawowa nr 4 im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim

Wycieczka zwycięzców konkursu Cisco Systems Poland

6 czerwca 2018 roku dziesięciu zwycięzców, zorganizowanego przez Cisco Systems Poland konkursu „Moja wymarzona praca”, wyjechało na wycieczkę do Warszawy. Konkurs był zorganizowany w ramach projektu CiscoEDU. Miał na celu motywowanie uczniów do zdobywania wiedzy i poznawania nowych technologii. Nasza szkoła była pierwszą placówką w kraju, w której odbyły się zajęcia w ramach projektu CiscoEDU. Podsumowaniem całości była nagroda w ogłoszonym konkursie.

Uczniowie w podróż udali się komfortowym busem, a w siedzicie firmy Cisco czekało na nich wiele atrakcji. Wycieczkę pilotowała i opiekowała się grupą Agencja UTE oraz Łucja Barbaszewska, którą dzieci zapamiętały z warsztatów przeprowadzonych w marcu w naszej szkole. Zwycięzców przywitał Dyrektor Zarządzający Cisco Systems Poland.

Grupa zwiedziła nowoczesny biurowiec Cisco i wzięła udział w spotkaniu z klientem reprezentującym dużą stację telewizyjną mającą w ofercie kanały dla dzieci. Na wszystkich duże wrażenie zrobił nowoczesny sprzęt IT wykorzystywany do telekonferencji.

Po pysznym śniadaniu uczniowie odwiedzili 11bit Studios, miejsce, gdzie powstają kultowe gry i poznali ich twórców. Dowiedzieli się,  w jaki sposób powstają gry komputerowe oraz jak się tworzy każdą postać używaną w grze. Na pamiątkę tej wizyty uczestnicy dostali prezenty ( i to wcale nie ostatnie, jakie dostali tego dnia!). Następnym punktem programu był obiad, po którym  się na wycieczkę objazdową po Warszawie. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o mijanych przez nas miejscach. Ostatniego punktu programu uczestnicy na pewno długo nie zapomną – zabawa w Domu Zagadek to mnóstwo niezapomnianych emocji! Uczniowie w dwóch grupach „dali się zamknąć” (oczywiście z opiekunem i po udzieleniu instruktażu) w dwóch pokojach, z których wyjść można było tylko po rozwiązaniu wszystkich łamigłówek.  Starsi poszli scenariuszem Pegazus, młodsi trafili do pokoju Zagadek. Obie grupy wyszły przed czasem, a  wspólna zabawa bardzo zintegrowała grupę. Polecamy wszystkim, wrażenia niezapomniane!

Na pożegnanie uczniowie dostali kolejne nagrody - niespodzianki oraz prowiant na drogę powrotną. Podróż do Bielska minęła bardzo szybko.

Bardzo dziękujemy Cisco Systems Poland za:

- projekt CiscoEDU

- tygodniowy wolontariat językowy

- warsztaty z dziećmi

- konkurs z niezapomnianymi nagrodami.

Szczególne podziękowania należą się naszej absolwentce Natalii Artysiewicz, która zainspirowała uczniów i pokazała im możliwości, jakie rozwinęła dzisiejsza technika IT. Projekt CiscoEDU na pewno zaowocuje  w przyszłości!