Szkoła Podstawowa nr 4 im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim

Podsumowanie etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego.

W dniach 7-9 czerwca 2018 r. uczeń naszej szkoły Michał Aściukiewicz reprezentował województwo podlaskie w finale konkursu na etapie centralnym XXIII Ogólnopolskiego Konkurs Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej", który odbył się w Warszawie. Konkurs objęty został Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Uczeń znalazł się w gronie 38 najlepszych uczniów z całej Polski i na etapie centralnym zdobył tytuł laureata i VII miejsce w kraju. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Michał znalazł się w pierwszej dziesiątce uczniów, którzy uzyskali najwyższy wynik w tym konkursie.

Nasz uczeń wykazał się szeroką znajomością tematyki konkursu: eksponatów muzealnych, barwy, broni, historii oręża polskiego w sztuce (malarstwa, literatury, muzyki, filmu), geografii militarnej oraz zabytków i obiektów historycznych.

Uczniom i ich opiekunom zapewniono ciekawy program pobytu: zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego, Belwederu, Starego Miasta z przewodnikiem, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej, 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego i 2 Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej w Mińsku Mazowieckim. Uczestnicy i organizatorzy konkursu złożyli także kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie zapewniono wojskową oprawę.

Serdecznie gratulujemy Michałowi, naszemu pasjonatowi historii - uczniowi klasy VII b i jego nauczycielowi historii panu Jerzemu Białokozowiczowi. Jesteśmy z niego bardzo dumni, życzymy mu dalszych sukcesów i rozwijania swojej pasji!

503 Service Temporarily Unavailable

nginx